Özellik İstekleri

Cenker Sisman tarafından tarihinde yayınlandı

Yeni özellik isteklerinizi, tavsiyeleriniz buraya yorum olarak ekleyebilirsiniz.


Kategori: Özellik İstekleri

← Sıkça Sorulan Sorular
Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

33 yorum

Cenker Sisman · 9 Mart 2015 12:40 tarihinde

Home tuşu 1 kere basılınca değil 2 kere basılınca CEYD-A açılsın

  Cenker Sisman · 8 Nisan 2015 09:32 tarihinde

  Bu ozellik tamamlanmıştır.

ibrahim AKINCI · 30 Mart 2015 08:26 tarihinde

Home tuşuna basınca ana ekrana dönmüyor. Sürekli mikrofonu açıyor ve uygulamadan kesinlikle çıkmama izin vermiyor. Telefonu kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Bu yüzden Home tuşuna varsayılan olarak Ceyda’yı atamak çok sıkıntılı karışıklıklara sebep oluyor. Home tuşuna bir kere basınca ana ekran, iki kere basınca Ceyda olmalı kesinlikle. Aksi takdirde benim gibi pil tüketimi fazla olmasın diye arka planda sesleniyor çalıştır özelliğini kapalı tutanların Ceyda ya ulaşmaları çok usandırıcı olacağından (bildirim çubuğunu indir/Ceyda yı işaretle ve konuş-özellikle araba kullanırken çok kötü) mutlaka ama mutlaka Home tuşuna iki kere basma şeklinde olmalı. Teşekkürler.

  Cenker · 30 Mart 2015 09:55 tarihinde

  İsteğiniz iş listesindedir. Teşekkür ederim.

ibrahim AKINCI · 30 Mart 2015 08:50 tarihinde

Hiç şüphesiz bu uygulamaya duyulan ihtiyaç en çok araç kullanırken oluyor. (….. ara/ ….. mesaj gönder vs.) Dolayısıyla önemli olan trafikte tehlike oluşturmadan gözümüzü yoldan ayırmadan fiziksel olarak hissederek basacağımız tek tuş home tuşudur. Bütün android kullanıcıları için, home tuşuna basınca ana ekrana dönme bilgisi artık bilinçaltına yerleşmiş gibi olduğu için gün boyu sıklıkla tek basışla ana ekran beklerken o an için ihtiyaç duyulmayan uygulamanın açılması, uygulamaya karşı soğukluk doğurmasını kaçınılmaz kılacaktır.Ceyda’yı açmak için iki kere basmak çok güzel olacaktır. Zamanla bu da bilinçaltımızda yer edecektir eminim.
Tekrar yazma ihtiyacım gerekliliğinin önemindendir, lütfen üzerinde düşününüz.

tolgadinler · 9 Nisan 2015 10:46 tarihinde

Sony Xperia M2Dual kullanıyorum. Çift hatlı telefon da arama yap dediğimiz zaman hat seçeneği çıkıyor. Bunu da sesli olarak belirtmek mümkün müdür?

  Cenker Sisman · 9 Nisan 2015 12:30 tarihinde

  Merhaba Tolga Bey, bunun için ek çalışma gerekiyor.Anladığım arama yap dedikten sonra çıkan ekranı da sesle müdahele etmek.

   Tolga Dinler · 10 Nisan 2015 11:14 tarihinde

   doğrudur. aynı şekilde mesajlarda da olması bence daha iyi olacaktır.

emrullah kılıç · 25 Mayıs 2015 09:48 tarihinde

karakter özellikleri yüklüyoruz mesela güzelsin, komiksin vs.. peki bunları nasıl çıkaracağız???

  Cenker Sisman · 25 Mayıs 2015 09:58 tarihinde

  Komutlar deyip tüm komutları görebilirsiniz.
  ÖZELLİKLERİNİ SİL
  diyebilirsiniz.

Berk · 29 Mayıs 2015 21:03 tarihinde

Windows Phone’a da paylaşın.

Serkan · 3 Haziran 2015 19:21 tarihinde

Hocam mesaj gönder falan gayet hoş. Bunu Whatsapp ile de yapabilirmisiniz ?

Adnan · 24 Haziran 2015 17:04 tarihinde

Hocam bir de benden internet istiyor çalışmak için bunu offlineye çevirebilme imkanımız var mı?

  Cenker Sisman · 24 Haziran 2015 17:52 tarihinde

  Ses algilama internet baglantisi gerektirdiginden tamamen internetsiz kullanamazsiniz ancak ses konusmasi icin svox leyla gibi tts yuklerseniz ceyd-a konusmasini internetsiz saglarsiniz

   Adnan · 24 Haziran 2015 18:13 tarihinde

   Tts yi hangi programı yüklersem elde ederim hocam. Yani Ceyd-a için hangi programı tavsiye edersiniz?

    Adnan · 24 Haziran 2015 18:38 tarihinde

    Svox Leyla Tts’yi kurdum dil ve girişten de varsalılan olarak ayarladım ama hala Wifi kapattığım yazam Ceyd-a internet istiyor normal konuşma bilmem telefonda yüklü olan uygulamalar ya da en basitinden “Babam’ı ara” diyemezmiyiz internet olmadan hocam?

     Cenker Sisman · 24 Haziran 2015 19:59 tarihinde

     Algilama ceyd-a nin dinlemesi konusma ceyd-a nin konusmasidir. Algilama google tarafindan yapildigi icin internet gereklidir. Konusma icin svox leyla gibi tts yuklenirse en azindan konusma sirasinda cevaplari hizli ve internet gerektirmeden alirsiniz ama sizin konusmaniz icin dedigim gibi internet gereklidir

     Adnan · 24 Haziran 2015 20:08 tarihinde

     Teşekkürler hocam.

     Cenker Sisman · 25 Haziran 2015 23:48 tarihinde

     rica ederim

    Cenker Sisman · 24 Haziran 2015 19:55 tarihinde

    Svox leyla kullaniyorum ben

orhan · 21 Eylül 2015 14:48 tarihinde

merhaba öncelikle gerek google play’de gerek e-mail de yazdığım mesajlarıma yarım saati geçmeden cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim ilgi süper önerim/isteğim şu android’te ki asistan b uygulaması ceyd-a’nın yanında bir hiç gibi ancak onun konuşmaları daha net isterseniz karşılaştırma yapabilirsiniz ki zaten sitenizdeki karşılaştırma videosunda da bu bariz belli ayrıca arayanın ismini söylerken telefon zilini kısıyor kendisi de çok kısık söylüyor buda telefonu duymamızı engelliyor bu sorun sadece bana mı ait yoksa genel mi bilmiyorum ama ismi sadece 1 kere söyleyip ardından zili çalsa daha iyi olacağını düşünüyorum birde gelen mesajın kimden geldiğini söylemeli ama içeriği okumamalı bu şekilde bir seçenek eklenmeli uygulamaya (herkesin içinde okuyu veriyo bütün mesajları):D

  Cenker Sisman · 21 Eylül 2015 15:05 tarihinde

  Öncelikle teşekkür ederim.Ücretsiz sürümdeki varsayılan sesin kalitesi orta düzeydedir ancak tam sürümde ayarlardan kalitesini arttırabilirsiniz. Bahsettiğiniz uygulama ile varsayılan ses aynı firmadan temin edilmiştir birebir aynıdır. Ayrıca yine CEYD-A sohbet motoru ayarlarından farklı ses te seçebilirsiniz.
  Arayanın ismini söylerken telefonun sesini kısması SESLE AÇ seçili ikendir. Ama TUŞLA AÇ ta da öyle bir durum var ise kontrol ederim. Sesi kısması konuştuktan sonra sizin sesinizi de algılaması gerektiğindendir. TUŞLA AÇ için kontrolleri yapacağım.
  İçeriği okumaması için bir seçenek ekleyeceğim. Haklısınız 🙂

Reyhan · 25 Eylül 2015 22:25 tarihinde

Not 5 te Home tuşuna 2 basınca ceyda gelmiyor bence launcher de değil de normal test etmeniz lazım herkes launcher kulanmıyo..

  Cenker Sisman · 25 Eylül 2015 22:51 tarihinde

  Merhaba Reyhan Hanım her sistemin bir launcher i vardır. Siz yeni kurmasını da sistemde varsayılan vardır. Binlerce model ve belki de onlarca farkli launcher var. Zamanla birçoğunu deneyeceğim sizinkisi note 5 ise launcher TouchWiz dir. Bunu da ilerleyen sürümlerde deneyeceğim teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için. Denemeden önce Ceyd-a ayarlarından home tuşunu seçtiğinizi ve cihazı kapatıp açtığınızi varsayıyorum.

Mehmet · 31 Mayıs 2017 15:08 tarihinde

Merhaba E- mail silme yani kayıt silme özelliği de olmalı.

Hüseyin Şentürk · 13 Haziran 2017 22:55 tarihinde

1- Seçtiğimiz uygulumaların bildirimleri geldiğinde okuyor fakat herzaman bu bildirimleri duyamayabiliyoruz (telefon yanımızda olmuyor,müsait olmuyoruz,sessize alıyoruz), bu durumda ben telefona ulaştığımda “Tüm bildirimleri oku/tekrar et” gibi komutla halihazırdaki okunmamış tüm bildirimleri okutabilirmiyiz.
2- Sesli okumayı herzaman kullanamayabiliyoruz (iş yada özel nedenlerle) burada sorun yok fakat bu durumdayken bir soru sorduk fakat bu sorunun cevabını “bu cevabı oku” yada “içeriği oku” gibi bir komutla sesli okumasını isteyebilir miyiz?
3- IoT kısmında da yorum yazdım ama burayada ekleyeyim. Madem IoT uygulaması geliştiriyorsunuz sadece Raspberry odaklı değil diğer platformları da destekleyecek global mqtt protokolünü ekleyebilirseniz (sunucuların bir çoğunun http apisi mevcuttur https://www.cloudmqtt.com/docs-api.html gibi) 5 dolarlık cihazları bile ev bağı(lokal) olmaksızın internet üzerinden sesli olarak kontrol edebiliriz diye düşünüyorum.
Programdaki emeği görüyoruz. Çalışmalarınızın devamını diliyoruz.
Teşekkür ederim

  Hüseyin Şentürk · 13 Haziran 2017 23:01 tarihinde

  birde yakın zamandaki güncelleme ile whatsapp iphone siri üzerinden mesajı direkt gönderebiliyor. Sanırım api desteğini onlara verdiler. Belki bize de vermişlerdir 🙂 Eğer elle müdahele etmeden whatsapp mesajını da gönderebilme şansımız varsa çok mutlu oluruz.

Seyhmus · 2 Temmuz 2017 10:40 tarihinde

Ceyda evet diyince o da tekrarlıyor soruya göre cevap versin
Ve bide cümlenin içinde sana varsa bana mı diyor sonra kesip atıyor bu gibi yerler düzeltilsin ve tanıdığı kelimeler artsın mesela günlük hayat kelimeleri artsın

Diyar · 20 Eylül 2018 18:16 tarihinde

Görme yetisi olmalı
Senden nefret ediyorum ve benzeri gibi şeylerde trip atmalı
Kendini tanıtım dediğimde kendi hakkındaki bilgileri vermeli şimdilik bu kadar aklıma gelirse yazarım teşekkürler

  Cenker Sisman · 10 Ekim 2018 10:59 tarihinde

  Teşekkür ederim bilgiler için

Mustafa Ç · 8 Ekim 2018 14:17 tarihinde

Merhaba Canker Bey
Ben evde bilgisayar ve telefon üzerinde nesnelerin internet’i üzerine bir kaç çalışma yapıyorum. Bilgisayarda Cortana, Telefonda ise Google asistan’ı kullanıyorum. Akıllı ev aletlerine bağlantıyı sağlarken IFTTT platformunu kullanıyorum. CEYD-A’ yı da IFTTT platformunda kullanmalıyız diye düşünüyorum. Bu sayede cortana veya google asistanı tercih etmek yerine CEYD-A öncelik tercih haline geleceğini düşünüyorum.

  Cenker Sisman · 10 Ekim 2018 11:00 tarihinde

  Çok teşekkür ederim değerli yorumuz için.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.