Yardımcı Uygulaması – Nöbetçi Eczane

Cenker Sisman tarafından tarihinde yayınlandı

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin


Android uyumlu cep telefonu ve tabletler için ücretsiz kullanabileceğiniz Yardımcı uygulamasının ​özellikleri arasında ​İstanbul için nöbetçi eczaneleri bulma bulunmakta.

Uygulamayı açtıktan sonra ekran aşağıdaki gibi kırmızımsı bir arka plana büründüğünde sesli olarak “​nöbetçi eczane” dediğinizde bulunduğunuz ​semtteki ​o anki nöbetçi eczane ​bilgisi​ telefonu ve adresiyle beraber​

sesli ve yazılı olarak bilgi olarak verilecektir.​ Ayrıca size “​Yol Tarifi İster misiniz” diye soru sorulacak ve evet derseniz bulunduğunuz yerden nöbetçi eczaneye nasıl gideceğiniz sesli ve görsel olarak anlatılacaktır.

​İstanbuldaki başka bir ​semte ​ait ​nöbetçi eczane ​bilgiler​ine​ de ulaşmak mümkün. Yapmanız gereken “ ​Kartal için ​nöbetçi eczane” ​​gibi istediğiniz ​semti sesli olarak sorgulamak.​

Kategoriler: Hazır Komutlar

Cenker Sisman

1971 yılında doğan Cenker Sisman, Saint-Joseph lisesini bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde aynı bölümün yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. Savaş Köse ile beraber yazdığı ‘Parallel Implementation of The Hough Transformation’ çalışması SCI’99/ISAS’99 da yayınlandı. Yazdığı uzaktan bilgisayar kontrol uygulaması ‘Panda Future Connection’ Bimeks 1998 En İyi Yazılım – Mansiyon ödülünü aldı. Diğer programları olan WinPerfect, CleanDisk, VideoCapture, FTPExplorer, CardReader ve Multi-Email Sender uygulamaları zaman zaman yurtdışındaki medyalarda yayınlandı ve çeşitli otoriteler tarafından ödüller aldı.