19 Cevaplar

 1. mehmet dedi ki:

  Cenker bey meraba sesli bildirim sıklığı ve tel açıldıkdan sonra da söylemeye devam etme sorunu çözebilirmisiniz

  • Cenker Sisman dedi ki:

   Merhaba telefon açıldıktan sonra söylemeye devam ettiği durumlar olduğu görüldü tespit etmeye calisiyorum. Sesli bildirim sıklığı konusunda problem nedir

 2. hakan dedi ki:

  Merhaba benim bir sorunum var ayarlar bölümünü açamıyorum bende gözükmüyor

  • Cenker Sisman dedi ki:

   Merhaba telefon modeline göre değişebilmekle beraber HOME tuşunun solundaki tuşa uzun basın ayarları göreceksiniz. Ayarlar belirlenen Android standartlarına göre düzenlenmiştir.

 3. seitcan dedi ki:

  merhaba telefonu kitlediğimizdede bişiler sorsak cevaplarmı yaparsa nasıl yapıcaz

  • Cenker Sisman dedi ki:

   Merhaba, bunun için ayarlardan Seslenince Çalıştırı aktive edin. uygulamadan çıktığınızda bildiri çubuğunda kırmızı renkli mikrofon görmelisiniz. Eğer mavi ise medya sesi açıktır. Sesini kısınız. Sarı ise ya başka bir uygulama ses dinlemeyi kullanıyordur ya da Google sunucularıyla bağlantıda bir sorunu oluşmuştur.
   Eğer kırmızı renkliyse, cihazı kilitleyin ve içinde CEYD-A ya verdiğiniz isim geçen sorular sorunuz. İçinde Ceyda geçmesi de yeterli olabilir. Örneğin CEYDA hava kaç derece bugün.

 4. Teknoronot dedi ki:

  Merhaba uygulamanız çok yerinde olmuş, hak ettiği ilgiyi göreceğini umuyorum. Ben uygulamanın bilgi güvenliği kısmını merak ediyorum; Uygulama, kişi bilgileri, sms, telefon numaraları gibi telefonda kayıtlı ve erişim izni bulunan bilgileri herhangi bir başka kaynakla paylaşıyor yada işliyor mu? Yoksa tüm faaliyeti telefon bünyesinde mi gerçekleştiriyor? Teşekkürler…

  • Cenker Sisman dedi ki:

   Merhaba öncelikle çok teşekkür ediyorum. CEYD-A içinde desteklenen komutları kullanabilmek için Android sisteminin uygulamaya ilgili konularla ilgili izin vermesi gerekiyor. Bu durum benim de tasvip etmediğim bir durum çünkü hem ahlaki hem de mesleki açıdan töhmet altında bırakabilir. İsterdim ki hiç bir sistem izni gerektirmeden bir uygulama yazayım.

   Sorunuza gelince: Uygulama, kişi bilgileri, sms, telefon numaraları ne kendi sunucumla ne de başka bir kaynakla paylaşılmaktadır. Zaten telefon işlevleri uygulama içinde derlenip çalıştığı için web üzerinden bir alışveriş sözkonusu da olmuyor. Ancak bunun dışında anonim bilgi olarak komut tanımları, komut ismi ve komuta doğru cevap verilip verilmediği bilgileri takdir edersiniz ki sorunu varsa çözebilmek adına sadece kendi sunucuma ulaşıyor.
   Kısaca özel hassas bilgiler kesinlikle uygulama dışından çıkmıyor.

 5. mehmet dedi ki:

  s4 mini de seslenince çalıştır çalışmıyor

 6. emreozdes dedi ki:

  Yarın bir gün sizin serverinizde bir problem olursa komutlar çalışmayacak mı?

  • Cenker Sisman dedi ki:

   Sunucu sadece cihazdan yeni komutların yüklenmesi ve sunucudaki komutların cihaza indirilmesi ile ilgilidir. Eğer sunucu olmazsa yenileme de olmayacak ama cihazınızdaki mevcut o ana kadarki güncellenen komutlar çalışacaktır. Yani bir nevi senkronizasyon görevi üstlenir. Komutlar cihazdadır aslında.

 7. Mahir dedi ki:

  Merhaba uygulama güzel ancak bir kaç eksiği var.Görsel açıdan ekranda bir mikrofon yerine hareketli bayan yada erkek hologram görüntüsü olsaydı daha güzel olurdu ve diğer asistanların önüne geçerdi.Bir diğer eksiklik ise ses çok kötü cümlelerin sonunu yuvarlıyor ve çok hızlı konuşyor ses çok yapay olmuş bu düşüncelerimi dikkate alır ve geliştirirseniz bu uygulama çok iş yapar.Tşk.

  • Cenker Sisman dedi ki:

   Merhaba ses hızını ayarlardan değiştirebilirsiniz. Bazı modellerde hızlı okuyormuş. Siz ceyd-a ayarlarından hızını değiştirebilirsiniz.

 8. Mahir dedi ki:

  Merhaba ses hızını ayarlardan değiştirsek bile son kelimeleri yuvarlıyor,ayrıca ses tonları çok kaliteli değil,robotumsu doğal ses değil seslendirme biraz aceleye getirilmiş gibi ikinci soruma cevap vermemişsiniz cenker bey hologram görüntülü cevap vermesi çokmu zor şu anda dünyada yok ama Türkiye olarak biz bir ilk olalım fark yaratalım Tşk.

  • Cenker Sisman dedi ki:

   Merhaba Mahir Bey, ses motorları şahsım tarafından gerçekleştirilen bir yapı değil. CEYD-A çeşitli Türkçe ses motorlarını destekleyen bir yapıda. Eğer beğenmediğiniz bir ses var ise tercih ettiğiniz bir TTS indirip ayarlardan çevrimdışı tts te seçebilirsiniz.
   2.soruya cevap zor değil ancak ne kadar görselliğe önem versek o kadar çok yavaşlama olacaktır. O yuzden ilk etapta sadelik on planda olmalı çünkü CEYD-A kapasitesi zamanla sınırları zorlayacak duruma gelebilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.