Müzik Çal Komutunu Başka Bir Oynatıcıya Yönlendirme

Cenker Sisman tarafından tarihinde yayınlandı

CEYD-A kullanarak başka bir uygulama açmak için AÇ komutunu kullanabiliyoruz. Aşağıdaki gibi yeni bir komut tanımladığımızda artık müzik çal dediğimizde kendi ekranındaki oynatıcı yerine mxplayer açmak mümkün.
Ön tanımlı komutlar 1-15 arası katsayıya sahip olduklarından aşağıdaki gibi 16 kullanıldığında katsayı büyük olduğundan bildiği müzik çal komutu yerine artık mxplayer açacaktır.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin
Kategoriler: Genel

Cenker Sisman

1971 yılında doğan Cenker Sisman, Saint-Joseph lisesini bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde aynı bölümün yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. Savaş Köse ile beraber yazdığı ‘Parallel Implementation of The Hough Transformation’ çalışması SCI’99/ISAS’99 da yayınlandı. Yazdığı uzaktan bilgisayar kontrol uygulaması ‘Panda Future Connection’ Bimeks 1998 En İyi Yazılım – Mansiyon ödülünü aldı. Diğer programları olan WinPerfect, CleanDisk, VideoCapture, FTPExplorer, CardReader ve Multi-Email Sender uygulamaları zaman zaman yurtdışındaki medyalarda yayınlandı ve çeşitli otoriteler tarafından ödüller aldı.

0 yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.