CEYD-A ya Masal Okutalım

CEYD-A ya masal okur musun dediğinizde, size resimli masal okumasını istemez misiniz ?

CEYD geliştiricileri için örnek olması adına komutun kodu aşağıdaki gibidir. Benzer komutları sizler de oluşturabilirsiniz. Örneğimizde html css (stil şablonları) leri de kullanılabildiğini farketmişsinizdir umarım. Bu şekilde içerik ne olursa olsun istediğiniz tasarımları oluşturmak mümkün.

Birden Fazla Masal Arasında İstediğimizi Seçmek:

Yukarıdaki cevap şablonunda birden fazla masal olmasına rağmen sadece ilk masalı seçiyordu. >a ile gösterilen bölümde esasında çok sayıda masal linki bulunmakta. a nın devamına :nth-child(sayi) ekleyerek sayi ile belirttiğimiz masalı da okutmamız mümkün olacaktır. 3. sıradaki masalı okutmak için komutun son halini aşağıdaki gibi çevirebiliriz.

Kod üzerinde denemelerinizi ister https://kodla.ceyd-a.com sitesinde kodu oluştururken, ister aşağıdaki gibi https://beta.ceyd-a.com sitesinde  yapabilirsiniz.

CEYD Komut Seti PDF Dosyası

 

5 Cevaplar

 1. nusret dedi ki:

  Kelim dagarcigi az

  • cenker dedi ki:

   1 milyondan fazla ansiklopedik bilgi, 150 bin sözlük bilgisi var. Kelime dağarcığı az diyorsanız alternatiflerine de bir bakın derim. Sürekli güncellenen CEYD-A şu anki kapasitesi standartların çok üstünde.

 2. masallar.org dedi ki:

  çok iyi bir fikir

 3. masalcim.com dedi ki:

  Masal ve hikaye okuma sitesi. Çocukların severek dinledikleri ve okudukları seçme masallardan oluşan okuma sitesi masalcim.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.