CEYD-A ya Masal Okutalım

Cenker Sisman tarafından tarihinde yayınlandı

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin
  • 2
    Shares
Ziyaretçi Puanı

CEYD-A ya masal okur musun dediğinizde, size resimli masal okumasını istemez misiniz ?

CEYD geliştiricileri için örnek olması adına komutun kodu aşağıdaki gibidir. Benzer komutları sizler de oluşturabilirsiniz. Örneğimizde html css (stil şablonları) leri de kullanılabildiğini farketmişsinizdir umarım. Bu şekilde içerik ne olursa olsun istediğiniz görselleri oluşturmak mümkün.

SORU KELİMELERİ:

Masal oku%,10

CEVAP ŞABLONU:

<style>img{ display: block;max-width:200px;width: auto;height: auto;}</style>{!SET liste={!RET loadurlencode http://www.masaloku.com/kategori/masallar!}!} {!SET link={!RET decodetagvalue $liste,div[class=post-title]>a,href!}!} {!SET icerik={!RET loadurlencode {!GET link!}!}!}{!RET decodefetchtagsrc $icerik,div[class=entry]>p!}<br><small>Kaynak: www.masaloku.com</small>

 

BİRDEN FAZLA MASAL ARASINDAN İSTEDİĞİMİZİ SEÇMEK:

Yukarıdaki cevap şablonunda birden fazla masal olmasına rağmen sadece ilk masalı seçiyordu. >a ile gösterilen bölümde esasında çok sayıda masal linki bulunmakta. a nın devamına :nth-child(sayi) ekleyerek sayi ile belirttiğimiz masalıda okutmamız mümkün olacaktır. 3. sıradaki masalı okutmak için komutun son halini aşağıdaki gibi çevirebiliriz.

<style>img{ display: block;max-width:200px;width: auto;height: auto;}</style>{!SET liste={!RET loadurlencode http://www.masaloku.com/kategori/masallar!}!} {!SET link={!RET decodetagvalue $liste,div[class=post-title]>a:nth-child(2),href!}!} {!SET icerik={!RET loadurlencode {!GET link!}!}!}{!RET decodefetchtagsrc $icerik,div[class=entry]>p!}<br><small>Kaynak: www.masaloku.com</small>|

 

DECODEFETCHTAGSRC komutu

 


Cenker Sisman

1971 yılında doğan Cenker Sisman, Saint-Joseph lisesini bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde aynı bölümün yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. Savaş Köse ile beraber yazdığı ‘Parallel Implementation of The Hough Transformation’ çalışması SCI’99/ISAS’99 da yayınlandı. Yazdığı uzaktan bilgisayar kontrol uygulaması ‘Panda Future Connection’ Bimeks 1998 En İyi Yazılım – Mansiyon ödülünü aldı. Diğer programları olan WinPerfect, CleanDisk, VideoCapture, FTPExplorer, CardReader ve Multi-Email Sender uygulamaları zaman zaman yurtdışındaki medyalarda yayınlandı ve çeşitli otoriteler tarafından ödüller aldı.

3 yorum

nusret · 6 Şubat 2016 02:56 tarihinde

Kelim dagarcigi az

    cenker · 8 Şubat 2016 08:40 tarihinde

    1 milyondan fazla ansiklopedik bilgi, 150 bin sözlük bilgisi var. Kelime dağarcığı az diyorsanız alternatiflerine de bir bakın derim. Sürekli güncellenen CEYD-A şu anki kapasitesi standartların çok üstünde.

masallar.org · 24 Mayıs 2018 16:24 tarihinde

çok iyi bir fikir

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu sayfa 344 kez ziyaret edilmiştir

Benzer Yazılar