CEYD-A ile Yapılan Akademik Çalışmalar

Cenker Sisman tarafından tarihinde yayınlandı

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

CEYD-A, kendi dili olan CEYD dili ile geliştirilmeye müsait olduğu için hem üniversitelerimizin hem de proje geliştirmekte olan liselerimizin ilgisini çekmekte. İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri projelerinde CEYD-A’ nın web hizmetlerini kullanarak robotik çalışmalarını devam ettiriyorlar. Bu konuda kendilerine gönülden yardımcı olmaya çalışıyorum. Sizlere bu konuda gülümseten bir olayı da bahsetmeden geçemeyeceğim. Olay şu şekilde gelişmiş:
Izmir Ekonomi Universitesinde Ceyd-a ile robot projesi geliştiren ayni evde kalan ogrencilerden biri diğerine havuza gidelim mi demiş. Diğeri de ona kötü söz söyleyerek ne havuzu demiş. CEYD-A bu küfürü kendine sanmış ve kaydetmiş. Şimdi sunumda ne yapacagiz ? CEYD-A sürekli söylediğimiz küfürü tekrar ediyor bana soyledin sen bunu diyerek özür dilememizi bekliyor diyorlar. Rezil olacağız Hocalara diyorlarmış. Ben de özür dileyin geçer dedim.

Bir başka gelişme de aldığım benim için gurur verici bir e-posta. Sizlerle paylaşmak istedim:


Cenker Bey Merhaba,

Ben Mersin Mezitli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Mehmet PALAZ. Danışmanlığını yaptığım Raspberry Pi ve CEYD-A Sesli Asistan Uygulaması ile Sistem Kontrolü” isimli proje ile TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasında kodlama kategorisinde Adana Bölge üçüncüsü olduk. Öncelikle bizim bu yarışmada bölge finallerine kalıp üçüncülük derecesi almamızda büyük katkısı olan, geliştiricisi olduğunuz ve ilgiyle takip edip kullandığımız CEYD-A uygulaması için teşekkürlerimizi sunarız. Geç kalan bir teşekkür oldu kusura bakmayın. Bugün okulumuz memuru aradı ve okulumuza gönderdiğiniz maili bana iletti. İnanın çok mutlu olduk. Sizin bu haberi internette gezinirken görüp mail atmanız asıl bizi ne kadar çok sevindirdi anlatamam.Ayrıca Facebook CEYD-A sayfasından ve Teknoseyir’ den de paylaştığınızı gördük çok mutlu olduk. Bölge birincisi olup Türkiye finallerinde projemizi sergilemeyi çok isterdik ama olmadı. Finallere sadece bölge birincisi olan projeler katıldığından bu yılki proje sürecimiz son bulmuş oldu. Yeterli zamanımız ve imkanımız olmadığından projemizi çok geliştiremedik. Bundan sonraki yıllarda yapacağımız çalışmalarda tecrübelerinizden faydalanmayı çok isteriz.

Ben Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak derslerimde ülkemiz için gurur kaynağı olmuş sizin gibi değerli ve başarılı geliştiricileri ve yaptıklarınızı anlatmaktan mutluluk duyuyorum. Çalışmalarınızı her zaman ilgiyle takip edip öğrencilerimize aktarmaya çalışıyorum. Tekrar teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim.

•••

Mehmet PALAZ

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

 

Kategoriler: Haberler

Cenker Sisman

1971 yılında doğan Cenker Sisman, Saint-Joseph lisesini bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde aynı bölümün yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. Savaş Köse ile beraber yazdığı ‘Parallel Implementation of The Hough Transformation’ çalışması SCI’99/ISAS’99 da yayınlandı. Yazdığı uzaktan bilgisayar kontrol uygulaması ‘Panda Future Connection’ Bimeks 1998 En İyi Yazılım – Mansiyon ödülünü aldı. Diğer programları olan WinPerfect, CleanDisk, VideoCapture, FTPExplorer, CardReader ve Multi-Email Sender uygulamaları zaman zaman yurtdışındaki medyalarda yayınlandı ve çeşitli otoriteler tarafından ödüller aldı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.