Komut Girişi ve Asistan Kurulumu

CEYD dili ile kod yazmak için https://kodla.ceyd-a.com sayfasından giriş yapabilirsiniz. Eğer blok geliştirme yapısı ile kod yazmadan geliştirmek isterseniz https://tasarla.ceyd-a.com sayfasından da giriş yapabilirsiniz. Yazılacak olan kodlar giriş yaptığınız hesaba ait olacak ve bu hesaba bağlı olan Android tabanlı cep telefonu, tablet , TV ve navigasyon cihazı gibi sistemlerde CEYD-A uygulamasını açtığınız anda devreye girecektir.

Ayrıca CEYD-A web servislerini kendi sistemlerinizde kullanıyorsanız, komutların devreye girmesi için servise komutlarımı yükle yazıp göndermeniz yeterli olacaktır.

Eklediğiniz komutun direk ismini veya içinde bu komut ismi geçen cümleler kullanıp sesli söyleyerek bu komutun cevabını CEYD-A ya söyletebilirsiniz. Eğer cevaplarda CEYD dili ile yazılmış kodlar var ise bu kodlar yorumlanıp dinamik ve çeşitliliği olan, araştırma sonucu dönen cevaplar olarak karşımıza çıkacaktır.

× Kasım 2019 itibariyle komutlar kod yazma ihtiyacı olmadan da geliştirilebilir. CEYD Blok Geliştirme yapısındaki yap boz mantığıyla blokları birleştirip komut oluşturabilirsiniz. Kodlar geliştirdiğiniz blok tasarımıyla otomatik sizin için oluşacaktır. Eğlenceli ve eğitici olan bu yöntemin kullanımı kod yazma gereksinimi olmadığı için çok basittir.

Kurgu Tasarlama Sayfası
CEYD-A'yı kod yazmadan geliştirmek

CEYD-A uygulamasını ise Google Play Market üzerinden indirebilirsiniz. Ücretsiz versiyonu da Tam versiyonu da CEYD dilini desteklemekte ve yorumlamaktadır. Tam sürüm reklamsız sürüm olmakta olup birçok ek özelliğe sahiptir .

Özellikler https://web.ceyd-a.com/c/faqs/tam-surum-ile-ucretsiz-surum-farklari-nelerdir/ sayfasında belirtilmektedir.

« Gerekli ortamlar