Bluetooth Kulaklık ile CEYD-A yı açmak

Tam sürüm kullanıcı iseniz ve bluetooth kulaklık kullanıyorsanız CEYD-A yı kulaklık açıp kapama tuşuna basarak aktive etmek için cihazın aşağıdaki ayarlarının seçili olmasına dikkat ediniz

Google ayarlarında Eller serbest ve alttaki Bluetooth Kulaklık seçeneği seçili olması gerekiyor

Kulaklık açık iken güç tuşuna uzun bastığınızda aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşabilirsiniz. Bu ekranda CEYD-A seçmelisiniz.
Bundan sonra, kulaklığın tuşuna uzun bastığınızda her zaman CEYD-A çalışacaktır.
Not: Eğer aşağıdaki seçim ekranı gelmiyor ise, Google ve Ceyd-a uygulamalarının varsayılanlarını uygulamalardan sıfırlayıp tekrar deneyiniz.

Kulaklık tuşuna uzun basıp kilitli ekranda CEYD-A yı açabilir, konuşabilir yine kulaklıktan cevap alabilirsiniz. Kısacası kulaklık ile CEYD-A kontrolunuz altında. Not: Samsung Buds, TTC Tone Bluetooth kulaklıkları ve Samsung AKG Kablolu kulaklıklarla denenmiştir. Modellere göre değişiklik gösterebilir. CEYD-A v6.2.7.5.GA ile denenmiştir

CEYD-A nın sizi kulaklık üzerinden dinlemesi, ses ve uyarıları kulaklıktan verebilmesi için aşağıdaki ayarı yapmanız gerekiyor.

Ayarlar -> Dinleme Ayarları -> Bluetooth Seçili olmalıİsteğe bağlı olarak eğer 1.seçenekteki kulaklık tuşuna basarak açma çalışmıyor ise kulaklığın ses tuşlarına basarak da açabilmek mümkündür.

 

Changed status to publish