Bu yazı yazıldığında CEYD-A nın anladığı 1000 civarı cümle formatı bulunmakta. Bunları KOMUTLAR diyerek veya ? butonuna basarak öğrenebilirsiniz.
Anlamadığı bir format olduğunda , onu internetten aratıp ansiklopedik bilgi olarak size dönebilir. Yapmanız gereken bilemediği zaman NEDİR demek.

Eğer ona siz öğretmek isterseniz EVET demelisiniz. Bir seferlik ücretsiz kayıt olmalısınız . Bu şekilde kullandığınız cümle formatı ona öğretilebilir.
Bundan sonraki tüm komut eklemeleriniz(öğretmeleriniz) sadece cihazınızda çalışacak şekilde yüklenir. Onaylanırsa tüm cihazlara yayılır. Bu şekilde CEYD-A güçlü bir hazineye dönüşür. Öğrendiklerini ceyd-a.net sitesinden takip edebilirsiniz. Ayrıca kendi öğrettiğiniz komutları yine ceyd-a.net/komutekle sayfasından girebilirsiniz.

Komutu https://kodla.ceyd-a.com sayfasında tanımlayabiliriz.  Alternatif olarak, kod yazmadan blok geliştirmek için https://tasarla.ceyd-a.com sayfasını da kullanabilirsiniz. Bu şekilde sürükle-bırak-yap-boz ile kod yazmadan kurgular oluşturabilirsiniz.

Changed status to publish