Konum Bilgileri Kapalı Hatası:

Bu uyarıyı veya benzer bir uyarıyı alıyorsanız, cihazınızdaki konum bilgileri kapalı olabilir. Ayarı aktive etmek için aşağıdaki gibi CEYD-A ya KONUM AYARLARI deyiniz.

Screenshot_2015-06-26-09-13-32

 

Android sürümünüz ile ilişkili olarak aşağıdaki ekrana benzeyen bir ayar ekranı gelecektir. Aşağıdaki ekran Android 5.1.1 den alınmıştır.
Screenshot_2015-06-26-09-13-06

Mod olarak Yüksek doğruluk seçiniz, diğer Android sürümlerinde benzer ekranda daha hassas sonuçlar vermesi için GPS i aktif etmeniz gerekebilir.
Not: GPS yüksek doğruluk sağladığı için fazla pil tüketebilir. Esasında CEYD-A çok pil tüketiyor olarak görülmesinin en büyük sebeplerinden biri GPS in açık olmasıdır.

Screenshot_2015-06-26-09-13-16

 

Bu aşamadan sonra CEYD-A yı kapatıp açın. NEREDEYİM deyin . Konum bilginizi 15 saniye içinde bulacak ve şehir ve semt bilgilerinizi aklında tutup, VAKİT BİLGİLERİ, HAVA DURUMU bilgileri, EN YAKIN YER, TRAFİK bilgileri gibi komutlarda kullanabilecek.

 

Servis Kotası Aşıldı Hatası:

İYİLEŞTİRME BİLGİSİ: 17.04.2015 TARIHIYLE 17.06.2015 TARİHİNE KADAR KOTA PROBLEMİ AŞILMIŞ VE GÜNLÜK KOTA 100.000 GİBİ YÜKSEK MİKTARA ÇIKARILMIŞTIR. BU RAKAMLA GÜN İÇİNDE BU HATAYI ALMA OLASILIĞI AZALMIŞTIR.

Bina bilgilerini gösteren servis ücretsiz olarak günde belli sayıda hizmet vermekte yani toplamda 10 bin ise yer sorgulayan kişi sayısı 5000 ise ortama kişi başı günde 2 kullanım olabiliyor. Son zamanlarda kullanıcı sayısı beklenildiğinden fazla arttı.
Çözüm olarak , tam sürüm içinde ayrı bir kota oluşturmayı düşünüyorum tam sürüm kullanan nispeten az olduğu için fazla etkilenmeyecek ilk etapta bu durumdan.
Kota gunluktur her gün yenileniyor ama çok sayıda kullanan olduğu için gün içi bitebiliyor
Bunun dışında yer adres bilgisin de belki bir kota yok sadece bina bilgileri çekimlerinde günlük kota mevcut.
Konu ile ilgili çalışmalar devam etmektedir.

Changed status to publish