CEYD-A nın ücretsiz olan sürümü Google Reklam modülü içerdiği için fazla işlemci gücü kullanmaktadır. Bu da pilin daha hızlı tüketilmesine sebep vermektedir. Yapılan testlerde (Samsung Note 2) sadece reklam modülü %20 lere varan işlemci kullanımı oluşturmaktadır. Tam sürüm de reklam modülü olmadığından çözüm olarak tam sürüme de geçebilirsiniz.

Eğer seslenince çalıştır veya arka plan dinleme özelliklerinden biri ayarlardan seçili ise CEYD-A kapalı iken sizin sesleriniz sürekli komut algılayabilmek için analiz edildiği için pil çabuk tüketilir. Buna önlem olarak alternatif bir özellik olan Sadece Sarjda iken seslenince Çalıştır seçilebilir.

Arka plan dinleme ilerleyen Android sürümlerinde (Android 9.0 ve üstü), güvenlik nedeniyle sistem tarafından engellenecektir. Bu sebeple bunun yerine cihazın Orta Tuşuna basıp CEYD-A’ yı aktive etme önerilir.

Ayrıca eğer Hava Durumu, Neredeyim, Nerede, Hız, Vakit Bilgileri gibi yer bilgisi gerektiren komutlar kullanmıyorsanız CEYD-A ayarlarından Konum Bilgisi ve Yer Bildirimleri seçeneklerini kapatabilirsiniz.

Ayrıca telefonun ayarlarından komut servisleri fazla pil tüketebilir. Eğer kullanmıyorsanız onu da kapatabilirsiniz.

Sesli Uygulama Bildirimlerini kapatmak CEYD-A’nın daha az güç harcamasını sağlayacaktır.

Eğer sadece siz istediğiniz zaman, mikrofon tuşa basınca sizi dinlemesini ve cevap vermesini istiyorsanız Sohbet Modunu ayarlardan kapatınız. Bu şekilde sizi sürekli dinlemeyeceği için daha az pil harcayacaktır.

Tüm bu anlatılan ayarları tek seferde yapmak için CEYD-A ayarlarından Çalışma Modu olarak Pil Koruma Modunu seçebilirsiniz

 

 

Changed status to publish