0

CEYD-A nın ücretsiz olan sürümü Google Reklam modülü içerdiği için fazla işlemci gücü kullanmaktadır. Bu da pilin daha hızlı tüketilmesine sebep vermektedir. Yapılan testlerde (Samsung Note 2) sadece reklam modülü %20 lere varan işlemci kullanımı oluşturmaktadır. Tam sürüm de reklam modülü olmadığından çözüm olarak tam sürüme de geçebilirsiniz.

Eğer seslenince çalıştır veya arka plan dinleme özelliklerinden biri ayarlardan seçili ise CEYD-A kapalı iken sizin sesleriniz sürekli komut algılayabilmek için analiz edildiği için pil çabuk tüketilir. Buna önlem olarak alternatif bir özellik olan Sadece Sarjda iken seslenince Çalıştır seçilebilir.

Arka plan dinleme ilerleyen Android sürümlerinde (Android 9.0 ve üstü), güvenlik nedeniyle sistem tarafından engellenecektir. Bu sebeple bunun yerine cihazın Orta Tuşuna basıp CEYD-A’ yı aktive etme önerilir.

Ayrıca eğer Hava Durumu, Neredeyim, Nerede, Hız, Vakit Bilgileri gibi yer bilgisi gerektiren komutlar kullanmıyorsanız CEYD-A ayarlarından Konum Bilgisi ve Yer Bildirimleri seçeneklerini kapatabilirsiniz.

Ayrıca telefonun ayarlarından komut servisleri fazla pil tüketebilir. Eğer kullanmıyorsanız onu da kapatabilirsiniz.

Sesli Uygulama Bildirimlerini kapatmak CEYD-A’nın daha az güç harcamasını sağlayacaktır.

Eğer sadece siz istediğiniz zaman, mikrofon tuşa basınca sizi dinlemesini ve cevap vermesini istiyorsanız Sohbet Modunu ayarlardan kapatınız. Bu şekilde sizi sürekli dinlemeyeceği için daha az pil harcayacaktır.

Tüm bu anlatılan ayarları tek seferde yapmak için CEYD-A ayarlarından Çalışma Modu olarak Pil Koruma Modunu seçebilirsiniz

 

 

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi

Merhaba ben Adem, ceyda uygulamasını çok beğendim ücretsiz sürümü kullanıyourum ancak şunu sormak istiyorum Ceyda uygulamsı benim ajandama ve hatırlatıcı uygulamama girip benim için bir hatırlatma randevusu eklemiyor bunları yapmasınıda istiyorum ve ayrıca randevularım geldiğinde bunları tekrar hatırlatmasını istiyorum mesela benim Ali … beyi bugün saat 15.00 da aramam gerekiyor dediğimde o bunu ajandama işlemeli ve saat 15.00 olduğunda ali…. beyi arayayımmı demesi lazım veya filancanın bugün doğum günü onun için yapılacak süpriz seçenekleri şunlar
demesini isterim toplantı olacağı zamana kadar bana arada bir hatırlatmasını isterim ve bunlar yapılacakmı ne zaman yapılır.

Merhaba eğer varsayılan bir ajandanız var ise direk oraya kaydetme yapar. Hem kendi hatırlatıcına hem de ajandaya giriş yapmaktadır. 15 dakikada bir 30 dakikada bir her gün gibi hatırlatmalar da mevcuttur. Hatırlatma için cümlenizin sonuna hatırlat demeyi unutmayınız.

Ücretli pro versiyonunu yükledim lakin ayarlara giremiyorum,bazı değişiklikler yapmak istiyorum tabi başarılı olamadım,birde sık aralıklarla google ın ekranını nasıl durdurabilirim yardımcı olursanız sevinirim.Ayrıca keyifli bir asistan olduğunu söyleyebirim.

Merhaba, uygulamayı direk ekrandan tıklayıp açtıktan sonra sol menüdeki ayarlara giriniz.
Son güncellemede arka plan algılama düzenlenmesi yapılmıştır. Isterseniz arka plan dinlemeyi bildirimlerden kapatabilirsiniz

Bir Yorum Ekle