Ayarlar: Aranacak Kişilerin Sesli Okunması

(KİŞİ İSMİ) ARA dedikten sonra size rehberinizdeki kişinin telefon numaraları sıralanır ve CEYD-A bunları onay için okumaya başlar. Eğer acil durumlarda hepsini okumasını istemiyorsanız bu ayara 1 yazarak sadece ilk kişiyi sesli okur. Sonrasında hangi sırayı seçecekseniz birinci ikinci üçüncü gibi numarayı sesle seçebilirsiniz.

3 Cevaplar

 1. ERKAN DEMİR dedi ki:

  Merhaba Cenk Bey,
  Öncelikle böylesine güzel ve işlevsel bir uygulama ortaya çıkardığınız için tebrik ederim.İlk satın almış olduğum uygulama.Sizden ricam bazı sıkıntılar yaşamaktayım.
  Sırasıyla şöyle.
  Öncelikle cihazım Huawei Mate 7
  1)Komutlarıma karşılık gelen soruları bana okumuyor ve ekran kırmızı dinleme moduna geçmiyor ve sonrasında kilitleniyor.Şöyleki ‘Ahmet Can ara’ komutunu verdiğimde kişiyi bulup ‘aramayı onaylıyormusun’ talebini sesli olarak sunuyor ancak sonrasında ‘evet’ diyebilmem için kırmızı dinleme moduna geçmiyor.Ve sonrasında programı kapatmak istediğimde ise programdan çıkmıyor.Bluetooth kulaklık ile kullanıyorum.Ancak ‘Ceyda kapat’ komutunu verdiğimde programdan çıkıyor.
  2)Hatırlatma notu komutu verdiğimde ‘içerik’ bilgisini sesli olarak benden istiyor ancak sonrasında tarih ve saat bölümlerine geçmiyor.Aynı şekilde kitleniyor ve ceyda kapat komutu ile ancak programdan çıkabiliyorum.
  3)Bunlara benzer farklı komutlarda da kırmızı dinleme ekranı takılıyor ve maalesef hevesim kursağımda kalıyor.
  4)Sorun değil ama bir öneri seslenince çalıştır modu sadece Ceyda kapalı iken işleme giriyor.Ancak android destekli telefonlarda bildiğiniz üzere programlar sürekli olarak arka planda çalışır durumda.Ben ceyda üzerinden bir arama yaptığımda aramayı bitirdiğimde teli elime alıp tekrardan ceydadan çıkmam gerekiyor ve bu durum programın bu özelliğine ters düşüyor.Ceyda acıkta olsa kapalı da olsa bu özelliğin aktif olması sağlanabilirmi.

  • Cenker Sisman dedi ki:

   Merhaba acaba ekran çıktıları veya video çekme imkanınız var ise durumu anlatan bir video yu [email protected] a gonderme şansınız var mı ?
   Android sürümünüz nedir ?
   Teşekkürler.

 2. ERKAN DEMİR dedi ki:

  İlginiz için teşekkür ederim.İlk fırsatta gönderiyor olacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.