Panik Modu Tanımlama

Cenker Sisman tarafından tarihinde yayınlandı

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

ÖNEMLİ BİLGİ: GOOGLE PLAY STORE, YENİ YÖNETMELİKLERİ GEREĞİNCE TÜM UYGULAMALARDAKİ ÇAĞRI LOG VE SMS İZİNLERİNİ KULLANAN ÖZELLİKLERİN KALDIRILMASINI İSTEMİŞTİR. CEYD-A, PLATFORMDA DEVAM EDEBİLMEK ADINA BU İZİNLERİ KALDIRMIŞTIR. BU NEDENLE ANDROID 9.0 ve ÜSTÜ SİSTEMLERDE, CEYD-A'NIN ARAYAN KİŞİLERİ SESLİ OKUYABİLMESİ ÖZELLİĞİNİN ÇALIŞMADIĞI BELİRTİLMİŞTİR. ETKİLENEBİLECEK DİĞER ÖZELLİKLER İÇİN ALTERNATİF ÇÖZÜMLER BULUNMUŞ OLUP ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR YAPILMAKTADIR. MESAJ BİLDİRİMLERİ ÖZELLİKLERİ ETKİLENMEMİŞ GÖRÜNMEKTEDİR. SMS MESAJI GÖNDERİMİ İSE CİHAZA KURULU MESAJLAR UYGULAMASINDAN TUŞA BASMA ONAYINIZI ALARAK YAPILMAKTADIR. Konu ile ilgili haber: https://www.webtekno.com/google-in-yeni-play-store-izinleri-sevilen-uygulamalari-hizmet-disi-birakti-h60627.html

BU ÖZELLİK 10.02.2019 TARİHİ İTİBARIYLE GOOGLE ‘IN YENİ POLITIKALARINDAKİ SMS İZNİ KULLANMANIN UYGULAMALARDAN KALDIRILMASI TALEBİ İLE PLATFORMDA ÇALIŞAN CEYD-A UYGULAMASINDAN KALDIRILMIŞTIR. ALTERNATİF ÇÖZÜMLER KONUSUNDA ÇALIŞMA DEVAM ETMEKTEDİR.

CEYD-A nın yeni sürümüyle birlikte gasp gibi zorda kaldığınız acil durum gerektiren bir anda, sesli olarak önceden belirlediğiniz kelimeleri söylediğinizde, hiç belli etmeden bir yakınınıza nerede bulunduğunuzu belirten bir yardım mesajı gönderebilmeniz mümkün. Örneğin, size saldıran biri var ve CEYD-A nızın seslenince çalıştırı aktif durumda ve kapalı halde cebinizde. Siz önceden belirlediğiniz “Sakin Ol Dostum” u sesli olarak söylediğinizde CEYD-A bunu panik mod olarak algılıyor ve Panik telefonu olarak belirlediğiniz kişiye SMS olarak o anki bulunduğunuz yerin adresini ve yardım talebini atıyor.

Screenshot_2015-08-31-22-46-46 Screenshot_2015-09-01-14-00-00[1]Screenshot_2015-08-31-22-46-01

Kategoriler: Özellikler

Cenker Sisman

1971 yılında doğan Cenker Sisman, Saint-Joseph lisesini bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde aynı bölümün yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. Savaş Köse ile beraber yazdığı ‘Parallel Implementation of The Hough Transformation’ çalışması SCI’99/ISAS’99 da yayınlandı. Yazdığı uzaktan bilgisayar kontrol uygulaması ‘Panda Future Connection’ Bimeks 1998 En İyi Yazılım – Mansiyon ödülünü aldı. Diğer programları olan WinPerfect, CleanDisk, VideoCapture, FTPExplorer, CardReader ve Multi-Email Sender uygulamaları zaman zaman yurtdışındaki medyalarda yayınlandı ve çeşitli otoriteler tarafından ödüller aldı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.