Zamanlayıcı Özelliği İle İleriye Dönük İş Yaptırma

× Kendi komut kurgularınızı CEYD dili desteği ile kod yazarak veya sürükle-bırak-yap-boz şeklinde kod yazmadan blok tasarımı oluşturarak geliştirebilirsiniz.

CEYD-A nın yeni özelliği göz dolduracak. Bu özellik yepyeni özelliklerin de kapısını açacak. Peki bu özellik nedir ? Diyelim her sabah saat 10 da CEYD-A nın size haberleri okumasını istiyorsunuz, veya dolar fiyatı 3TL yi aşınca size haber vermesini istiyorsunuz, istediğiniz bir haber gerçekleşince haberdar olmak, hava durumu düzeleceği zaman size haber verilmesini istiyorsunuz. Örnekler saymakla bitmez. Kısaca CEYD-A nın sizin yerinize sürekli araştırmasını ve istediğiniz sonuca ulaştığında size haber vermesini istiyorsunuz. Kulağa çok hoş geliyor değil mi ?

Aşağıdaki komut bunlardan basit bir örnek. Siz sadece bir seferlik dolar kurunu hergün bildir dediğinizde  24 saatte bir (1440 dakika), RET dolar kaç lira komutunu çalıştıracak , dolar kurunu öğrenip $timerresult global değişkenine atacak ve CEYD-A kapalı olsa bile her gün size Dolar fiyatı x lira dır olarak sesli bilgi gelecek.

SORU KELİMELERİ:

CEVAP ŞABLONU:

Yukarıdaki komutu veya benzerlerini https://kodla.ceyd-a.com  sayfasından tanımlayabilirsiniz.  Tanımlama sonrasında bir kez yukarıdaki örneği varsayarsak  dolar kurunu hergün bildir dediğinizde zamanlayıcı oluşur. TEKRARLANAN ZAMANLAMA OLDUĞU İÇİN SADECE BİR KEZ DEMENİZ YETERLİDİR. Sonrasında her gün aşağıdaki ekrana benzeyen sesli uyarı gelecektir.

Ayrıca tanımlanan zamanlayıcıları CEYD-A nın Sol Alt köşesinde bulunan listele butonu ile görebilir ve yine buradan silebilirsiniz.

 

 

1 Cevap

  1. Mehmet dedi ki:

    hafta içi her gün ve hafta sonu için de komut yazılabilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.