CEYD-A ya Sayı Saymayı Öğretelim

CEYD-A sadece bilgi sağlayan sesli bir asistan değil, CEYD dili desteğiyle matematik işlemlerini yapabildiği gibi, ardışık birbirini çağıran işlemler de yapabilir. Aşağıdaki örnek hem CEYD-A nın ardışık işlem yapmasına, hem de belirlenen bir aralıkta sayı saymasını sağlayan bir örnektir.

Örnek olarak söylediğiniz 1.sayı ile 2.sayı arasına kadar sayma işlemi yapıyor bunun için önce 1. sayıyı söylüyor sonra bu sayıyı bir arttırarak yine kendini çağırıyor, bu işlemler 1.sayı 2.sayı ya eşitlenene kadar devam ediyor. Sayılar arttırırken bu sayıları da sesli söylüyor.

Yani, örneğimizi 7 den 14 e kadar say kabul edersek, önce 7, 14 ten küçük olduğu için 7 yi söylüyor ve 8 den 14 e kadar say işlemini yaparak kendini tekrar çağırıyor bir bakıma.
8 14 ten küçük olduğu için 8 i söylüyor ve 9 dan 14 e kadar sayıyor… Bu işlem 14 e kadar devam ediyor.

Sonuç aşağıda:
SORU ŞABLONU:

SORU KELİMELERİ:

CEVAP ŞABLONU:

Not: Kendi komutlarınızı https://kodla.ceyd-a.com sayfasından girebilirsiniz.

2 Cevaplar

  1. Sinan dedi ki:

    Merhabalar. Öncelikle gelişimi çok iyi. Ama naçizane bir önerim olacak. Ne yalan söyleyeyim klavye ile komut eklemek biraz üşendiğim bir eylem. Ceyda konuşmalar ve/veya yazışmalardan olası cevapları öğrense daha pratik e hızlı gelişme olur diye düşünüyorum. (Sohbet modu için. )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.