Hafta başında yayınlanacak yeni sürüm yine dikkat çekici özellikler içeriyor. Bunlar arasında bir özellik var ki tam dünyada bir ilk dedirtecek kadar ilginç:
CEYD-A, cihazın ekranı kapalıyken sizi duyup, yine ekran kapalıyken cevap verecek. Şu an Samsung Note 5 üzerinde yapılan denemelerde başarılı sonuçlar alındı. Algılama ve cevap verme süreleri de insan algısı kadar hızlı olmasa da gayet kabul edilebilir düzeylerde. İlk haftalarda Beta (Deneme) sürecinde olacak bu özellik diğer cihazlardan da olumlu tepkiler aldıkça Beta sürecinden kalkacak, normal özelliğe bürünecek.

Diğer ilgi çekici bir özellik, CEYD geliştiricileri için: Artık yeni bir ifademiz var: FOR döngüsü. Daha önce RET,GET,SET,EVAL ve IF ifadelerini destekleyen CEYD , şimdi de komut içinde döngü şablonlarını destekleyecek. Örnekler sitemizde verilecektir.

Üçüncü bir özellik ise, NEREDE komutunda tespit edilen yerin alternatifleri var ise size en yakın olan yer gösterilecek. Örneğin Sezer Eczanesi nerede dediniz ve bir çok ilde bu isimde eczane mevcut . Size en yakın olan gösterilecektir. Aynı şekilde Migros nerede dediniz. Size en yakın Migros gösterilecektir.

Bu özellikleri sabırsızlıkla bekleyenler için de güzel bir haber var. Günlük Sürüme abone olursanız bu sürümü herkesten önce kullanıp, değerlendirme yapabilirsiniz.
Ücretsiz sürümü kullanan kullanıcılar Günlük sürüme bu linkten abone olabilirsiniz. Eğer tam sürüm kullanıyorsanız günlük sürüm için destek@web.ceyd-a.com adresine email gönderiniz ki tam sürüm için günlük sürüm farklıdır.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Kategoriler: Haberler

Cenker Sisman

1971 yılında doğan Cenker Sisman, Saint-Joseph lisesini bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde aynı bölümün yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. Savaş Köse ile beraber yazdığı ‘Parallel Implementation of The Hough Transformation’ çalışması SCI’99/ISAS’99 da yayınlandı. Yazdığı uzaktan bilgisayar kontrol uygulaması ‘Panda Future Connection’ Bimeks 1998 En İyi Yazılım – Mansiyon ödülünü aldı. Diğer programları olan WinPerfect, CleanDisk, VideoCapture, FTPExplorer, CardReader ve Multi-Email Sender uygulamaları zaman zaman yurtdışındaki medyalarda yayınlandı ve çeşitli otoriteler tarafından ödüller aldı.

2 yorum

Süleyman · 17 Ekim 2016 11:31 tarihinde

Bana hitap şekli günaydın iyi günler iyi akşamlar iyi geceler gibi diyordu şimdi sadece söyle Süleyman diyor birde cevap verme süresi uzadı bu nedendir

  Cenker Sisman · 8 Kasım 2016 09:58 tarihinde

  Siz istediğinizi onapplicationstart komutu içinde tanımlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.