Sipariş sistemi tamamen Google tarafından yürütüldüğü için iade işlemleri de yine Google prosedürleriyle gerçekleştirilmektedir ve iade yapılmaktadır. Cenker.com sadece uygulamanın çalışması ve sorunların düzeltilmesi için teknik destek vermektedir.
Eğer memnun kalmadıysanız benim tercihim öncelikle sorun var ise onun çözümüdür. Eğer ekranda bir hata alırsaniz ve hata raporu gonderme secenegi var ise gonderiniz bu raporlar direk bana gelmekte ve sorunun detayı gösterilmektedir.Bunun için yeni güncellemelerde ilgili çalışma yapılır. Eğer çözülemeyecek bir sorun ise alacağım kötu bir intiba ve memnuniyetsizlik yerine size iade etmeyi tercih ederim. Hataları göndermek için [email protected] adresine email çekebilirsiniz.

En son şahsen bildiğim Google iade prosedürleri şu şekildedir. Eğer bu bilginin yanlış veya düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorsanız bana bildiriniz düzelteyim:

 • Satın alma ve kurulum anından itibaren ilk 2 saat içinde uygulamayı kaldırırsanız Google size iade işlemini başlatır.  Google in belirlediği iade süreçleri için tıklayınız
 • Bir uygulamayı satın almanızın veya uygulama içi satın alma işleminizin üzerinden henüz 48 saat geçmediyse Google Play üzerinden geri ödeme isteğinde bulunabilirsiniz.
  1. Bilgisayarınızda, tabletinizde veya telefonunuzda bir web tarayıcısı (Chrome veya Safari gibi) açın.
  2. https://play.google.com/store/account adresini kopyalayıp web tarayıcısının adres çubuğuna yapıştırın.
   • Adresi Google Play Store uygulamasında değil, web tarayıcısında yapıştırdığınızdan emin olun. Google Play Store uygulamasının içinden bir geri ödeme isteğinde bulunamazsınız.
  3. Aşağı kaydırarak “Sipariş Geçmişi”ne gidin ve iade etmek istediğiniz siparişi bulun. Siparişin sağında Diğer Diğer Menüsü simgesini seçin.
  4. Sorun bildir‘i seçin.
  5. Durumunuzu açıklayan seçeneği işaretleyin, formu doldurun ve geri ödeme yapılmasını istediğinizi belirtin.
  6. “Endişelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz” mesajını görürsünüz. Daha sonra, geri ödemenizle ilgili bir e-posta alırsınız.

  Web sitesi üzerinden geri ödeme isteğinde bulunmayla ilgili sorun yaşıyorsanız kararı e-posta yoluyla almak için bu geri ödeme isteği formunu doldurabilirsiniz.

 • Eğer GSM hizmeti ile alınmışsa ilk 17 saati de geçirmiş ise kullanıcı itiraz hakkını kullanıp fatura kesim tarihinden itibaren en geç üç gün içerisinde itirazını bildirmesi gerekiyor.
 • Bunların dışında, Google tarafından size sağlanan sipariş kodunu bana gönderirseniz ([email protected]) sizin sipariş numarasını sorgulatıp, eğer belirli bir zaman aşımına uğramamışsa CENKER.COM, Google dan iade talebini başlatabilir. 
Changed status to publish