Sesli Olarak İşlem Yapmayı Öğretmek

CEYD-A’ya artık sesli olarak ta işlem yapmayı öğretmek mümkün. Bu özellik bence, şu ana kadar ki en güzel özelliklerden biri olmaya aday. Bu sürüme kadar sesli olarak sadece cevap vermeyi öğretebilirken şimdi sesli olarak işlem yaptırmayı da öğretebileceksiniz. Öncelikle kavramların ne anlama geldiğini anlatayım: Bilmediği bir kelime veya cümleden sonra bana öğretebilir misiniz ? dediğini biliyoruz. Sonrasında evet dediğinizde 2 seçenek soracak. İlki zaten aşina olduğumuz CEVAP. Eğer cevap ver derseniz size, bu soruyu sorduğunuzda cevap olarak tanımlayacağınız cümleyi söyleyecek. İŞLEM seçerseniz kendisinin bildiği veya sizin bildiğiniz başka bir komutu ona yaptırmanız mümkün. Aşağıda güzel bir örneği resimlerle göstermeye çalıştım. Eğlendir dediğinizde size Şarkı Söylemeye çalışacak bu örnek. Esasında örnekler çok. Sayısız varyasyon yapabilme imkanı var.

Öyleki, başka bir örnek olarak: gazete oku dediğinizde işlem olarak haber okuyu öğretebilir, sonrasında Gündemde ne var deyip yeni olarak öğrettiğiniz işlem olarak gazete oku dediğinizde size haberleri okuyacaktır.

Gündemde ne var -> Gazete Oku -> Haber Oku

Olasılıklar fazla. Bir başka özellikte buluşmak dileğiyle..

image

image

image

1 Cevap

  1. 12 Haziran 2015

    […] Komut tanımı yaptıktan sonra, bir sonraki CEYD-A açılışında komutunuz cihazınızda tanımlanmış olacaktır. Komutta tanımladığınız soru kelimesini sesli olarak söylediğinizde CEYD-A size cevap veya işlem olarak geri dönüş yapacaktır. Bakınız […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.