Yeni Tasarım, Yeni Özellikler

CEYD-A nın son sürümü hem görsel hem de içerik olarak birçok yeniliğe sahip. Artık soru cevap bloklarını sürükleyerek görsel olarak yok edebileceğiniz gibi, yeni CEYD-A Listeler özelliği ile favori yer bilgileri, hatırlatmalar, yer bazlı hatırlatmalar, takımınızın maç bilgileri gibi aktiviteleri takip edebileceksiniz. (Sol alt köşedeki 2. tuş vasıtası ile)

media-20151021 media-20151021 (1) media-20151021 (2)

 

Ayrıca EV, İŞ YERİ gibi favori yerlerinizi, yer bilgileri komutları içinde kullanmanız da mümkün. Yapmanız gereken önce, EV SAKLA, İŞ YERİ SAKLA gibi komutlarla favori yerlerinizi bulunduğunuz yerde saklamak. Zaten CEYD-A sizin EV ve İŞYERİ yerlerinizi tahmin edebildiğinden bu uyarıları kendisi öncesinden de yapacaktır. Sonrasında EVE NASIL GİDERİM, EV İŞ YERİ ARASI MESAFE NE KADAR?, MALTEPE İŞ YERİ ARASI KAÇ KİLOMETRE gibi sorularanıza cevap verecektir.

media-20151021 (3) media-20151021 (4)

 

Ayrıca yeni bir özellik olarak bir taşıttan en son indiğiniz zaman ve yer bilgisini de öğrenmeniz mümkün. EN SON PARK YERİ diyerek muhtemel park yerinizi bulabileceksiniz. Bu özelliği kullanabilmek için ayarlardan  YER HATIRLATMALARI nı aktive etmeniz gerekiyor. Bu özellik pil harcadığı için varsayılan olarak kapalıdır.
media-20151021 (5) media-20151021 (6)

 

 

6 Cevaplar

 1. Emin dedi ki:

  Cenker bey Asus zenfone 5 için home tuşu özelliği uyum sağlamıyor bu konuda yardımcı olur musunuz?

  • Cenker Sisman dedi ki:

   Menü tuşunu kullanabilirsiniz. Eğer 5.0 ve üstü android sürümü var ise, ortadaki yuvaklak iconu ortaya sürükleyerek te kullabilirsiniz.

   • Emin dedi ki:

    Teşekkür ederim cenker bey sizden bi ricam daha var. Nedir sorularını sorduğumuzda nokta ve diğer noktalama işaretlerinde çok uzun süre bekliyor bu bekleme süresi azaltılırsa daha iyi olacağını düşünüyorum. Umarım ilerleyen zamanlarda bütün sorulara uyumlu cevaplar verebilir.

    • Cenker Sisman dedi ki:

     Merhaba, çevrimdışı tts sesi (2.kadın sesi) getirirseniz beklemeler azalır.

     • Emin dedi ki:

      Cenker Bey merhaba, 5.0.8 sürümünde, ortamda hiç ses olmamasına rağmen sürekli olarak mikrofon açılıp kapanıyor ve “sessiz bir ortamda yakından konuşunuz” diye uyarı geliyor. Bu bir hata mı anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

     • Cenker Sisman dedi ki:

      Merhaba eğer çok ufak bir tıkırtı bile olsa algılama başladığı için eğer konuşma çözülmezse bu uyarıyı verir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.