HEY CEYD-A Sesli Aktivasyonu

Cenker Sisman tarafından tarihinde yayınlandı

Önemli bilgi: CEYD-A, ses algılama ve konuşma özelliklerini cihaza ön kurulu uygulamalardan veya bağımsız kuruluşlardan sağlamaktadır. Kendisi dönüştürülen metni yorumlama görevi üstlenir. Ses algılaması kendi ana özelliği değildir. Ancak algılamanın üzerinde iyileştirme yapabilecek geliştirme yeteneğine sahiptir

Kaynak: CEYD-A Nedir ? Ne değildir ?

Aşağıdaki videoda HEY CEYD-A sözü ile CEYD-A nın dinlemeye geçmesi ve size cevap vermesi anlatılıyor. Bilindiği gibi CEYD-A nın diğer asistanlardan farklı olarak 5 adet farklı arka plan dinleme yöntemi bulunmakta. HEY CEYD-A yöntemi diğer rakipleriyle benzer bir yapıda olmasıyla dikkat çekiyor.

HEY CEYD-A yöntemi ile arka plandan CEYD-A yı uyandırmak için HEY CEYD-A yöntemi ile çalıştırma linkine tıklayıp nasıl ayarlanacağını öğrenebilirsiniz.

HEY CEYD-A yönteminin artı ve eksileri şu şekildedir:

Artıları

+ Daha az kaynak harcar
+ Arka planda dinlerken medya sesini kısmaz dolayısıyla hem sizi aktivasyon için dinler hem de sesli video seyredebilirsiniz.
+ Diğer rakip asistanlarda olduğu gibi aynı yapıyı kullandığı için standart bir yapıdadır.
+ Aktivasyon çevrimdışı da yapılabilir ancak sonrasında konuşmalarınız için yine de internet gereklidir.

Eksileri

+ HEY CEYD-A sözünü bazı durumlarda anlayamadığı için ikinci kez söylemek gerekebilir. Bunun için aşağıdaki HEY CEYD-A ince ayar köşesini incelemeniz tavsiye edilir.
+ Gürültülü ortamlarda yanlış algılama olasılığı olacağı için, yanlış HEY CEYD-A aktivasyonları olabilir. Buna çözüm olarak 1 saniye sonra sizden ses gelmezse otomatik kapanır.
+ HEY CEYD-A yönteminde sadece HEY CEYDA diye seslenmeniz gerekmektedir. Seslenince Çalıştır yönteminde ise uygulamaya verdiğiniz isimle de seslenebilirsiniz

HEY CEYD-A ince ayarları

CEYD-A dinleme ayaralarında HEY CEYD-A ayarları mevcuttur. Android dünyasında 80 binden fazla model bulunduğu için cihazlara ve sistemlere göre algılama hassasiyetleri farklı olabilir. Sorunları aza indirgemek için CEYD-A ek ayarlar eklemiştir.

Eğer HEY CEYD-A kelimeleri algılanamıyorsa aşağıdaki gibi Uyandırma Kelimelerini değiştirebilmeniz mümkün

Ayrıca uyandırma kelimesini duyarlılığını değiştirerek sesinize hassasiyeti değiştirebilirsiniz.

Arka plan dinleme ayarına, CEYD-A ayarlarından, Temel Ayarlar, Dinleme Ayarları, Arka plan dinleme ayarlarına girerek ulaşabilirsiniz. Bu bölümde HEY CEYD-A yöntemi dışında kullanabileceğiniz arka planda sesle aktivasyon yöntemleri şunlar:
1) Sonunda CEYD-A veya ismi geçen cümlede uyanma
2) Sadece şarjda iken sonunda CEYD-A veya ismi geçen cümlede uyanma
3) Sonunda CEYD-A veya ismi geçen cümlede uyanma, cevap verdikten sonra kapanma
4) Her konuşmada uyanma, cevap verdikten sonra kapanma
5) Cümle analizi yapmadan sadece HEY CEYD-A dediğinizde uyanma

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin
  • 4
    Shares
Kategoriler: Videolar

Cenker Sisman

1971 yılında doğan Cenker Sisman, Saint-Joseph lisesini bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde aynı bölümün yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. Savaş Köse ile beraber yazdığı ‘Parallel Implementation of The Hough Transformation’ çalışması SCI’99/ISAS’99 da yayınlandı. Yazdığı uzaktan bilgisayar kontrol uygulaması ‘Panda Future Connection’ Bimeks 1998 En İyi Yazılım – Mansiyon ödülünü aldı. Diğer programları olan WinPerfect, CleanDisk, VideoCapture, FTPExplorer, CardReader ve Multi-Email Sender uygulamaları zaman zaman yurtdışındaki medyalarda yayınlandı ve çeşitli otoriteler tarafından ödüller aldı.

0 yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.