Arka Plan Dinleme İçin Yeni Özellikler

Cenker Sisman tarafından tarihinde yayınlandı

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin
  • 6
    Shares

CEYD-A kapalı iken ona seslenip cevap almak için arka plan dinleme özelliklerini devreye almak gerekir. Rakiplerinin aksine çok sayıda alternatif yöntem mevcuttur.  Rakiplerine benzer en yakın yöntem HEY CEYD-A özelliğidir.  Arka plan Dinleme ayarından aşağıdaki gibi seçilmesi gereklidir. Aslında ilk kurulumda bu seçenek seçili olduğu için ayrıca ayarlar ile uğraşmanız gerekmemektedir.

HEY CEYD-A seçili ise Uyandırma Kelimesi ve Uyandırma Kelimesi Duyarlılığı seçenekleri devreye girer. HEY CEYD-A , CEYD-A veya Asistan diyerek onu kapalıyken uyandırmanız mümkün. Bunun için ekranın sol üst köşesindeki mikrofon işaretinin aşağıdaki gibi kırmızı olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Eğer arka plan dinlemeyi kapatmak istiyorsanız aşağıdaki bildirimin üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.

80 binden fazla farklı Android cihazı bulunmaktadır. Ve her birinin dinleme duyarlılığı birbirine uymayabilir. Bu sebeple Uyandırma Kelimesi Duyarlılığı seçeneği eklenmiştir. Bu şekilde eğer Uyandırma Kelimesini cihazınız algılamakta zorluk çekiyorsa Yüksek, eğer farklı seslerde de yanlış da olsa uyanıyorsa Düşük seçeneğini seçebilirsiniz.

Kategoriler: AyarlarÖzellikler

Cenker Sisman

1971 yılında doğan Cenker Sisman, Saint-Joseph lisesini bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde aynı bölümün yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. Savaş Köse ile beraber yazdığı ‘Parallel Implementation of The Hough Transformation’ çalışması SCI’99/ISAS’99 da yayınlandı. Yazdığı uzaktan bilgisayar kontrol uygulaması ‘Panda Future Connection’ Bimeks 1998 En İyi Yazılım – Mansiyon ödülünü aldı. Diğer programları olan WinPerfect, CleanDisk, VideoCapture, FTPExplorer, CardReader ve Multi-Email Sender uygulamaları zaman zaman yurtdışındaki medyalarda yayınlandı ve çeşitli otoriteler tarafından ödüller aldı.

1 yorum

bsvs · 27 Mayıs 2018 17:44 tarihinde

arka planda uyandırma kelimelerini kendim secmeliyim

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.