Sıkça Sorulan Sorular

Kişisel bilgiler konusunda kulllanıcıları aydınlatma metni, gizlilik koşulları ve kullanım şartları metinlerini aşağıda bulabilirsiniz.
CEYD-A Aydınlatma Metni
CEYD-A Gizlilik Koşulları
CEYD-A Kullanım Şartları

Teknik soruların cevabını bu sunumda bulabilirsiniz.
CEYD-A Türkçe Sesli Asistan ve Geliştirme Ortamı Sunumu

Ayarlar (6)

Tam sürümde kullanılabilen bu özelliği açmak için aşağıdaki adımları uygulayınız

Pro sürüm kullanıcıları isterlerse cihazlardaki ana tuşa (genellikle ortadaki tuş veya yardım tuşu) uzun tıklayarak CEYD-A’yı kapalı iken de aktive edebilir. Bu şekilde fazla şarj tüketmek istemeyenler seslenerek uyandırma yerine cihazın tuşuna uzun basarak CEYD-A ile hızlı bir şekilde iletişim kurabilirler.

Bazı Android cihazlarında fizksel orta tuş bulunurken bazılarında aşağıdaki gibi ekranın alt kısmında sanal butonlar bulunmaktadır. Bu gibi durumda, ortadaki tuşa basılı tutup ekranın ortasına doğru sürüklediğimizde orta tuş işlevi görür.

 

Ceyd-a nın orta tuş ile açılması için ayar

Yapılması gerekenler, cihaz ayarlarından aşağıdaki ekranları takip edip Yardım uygulamasını değiştirmek:

Ayarlardaki Uygulamalar’dan Varsayılan Uygulamaları seçiniz:

Cihaz Yardımı Uygulamasını seçiniz

Cihaz Yardımı Uygulaması seçeneğinde CEYD-A aktif değil ise bu satırın üzerine tıklayın.

Seçeneklerden CEYD-A yı seçiniz

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Bluetooth Kulaklık ile CEYD-A yı açmak

Tam sürüm kullanıcı iseniz ve bluetooth kulaklık kullanıyorsanız CEYD-A yı kulaklık açıp kapama tuşuna basarak aktive etmek için cihazın aşağıdaki ayarlarının seçili olmasına dikkat ediniz

Google ayarlarında Eller serbest ve alttaki Bluetooth Kulaklık seçeneği seçili olması gerekiyor

Kulaklık açık iken güç tuşuna uzun bastığınızda aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşabilirsiniz. Bu ekranda CEYD-A seçmelisiniz.
Bundan sonra, kulaklığın tuşuna uzun bastığınızda her zaman CEYD-A çalışacaktır.
Not: Eğer aşağıdaki seçim ekranı gelmiyor ise, Google ve Ceyd-a uygulamalarının varsayılanlarını uygulamalardan sıfırlayıp tekrar deneyiniz.

Kulaklık tuşuna uzun basıp kilitli ekranda CEYD-A yı açabilir, konuşabilir yine kulaklıktan cevap alabilirsiniz. Kısacası kulaklık ile CEYD-A kontrolunuz altında. Not: Samsung Buds, TTC Tone Bluetooth kulaklıkları ve Samsung AKG Kablolu kulaklıklarla denenmiştir. Modellere göre değişiklik gösterebilir. CEYD-A v6.2.7.5.GA ile denenmiştir

CEYD-A nın sizi kulaklık üzerinden dinlemesi, ses ve uyarıları kulaklıktan verebilmesi için aşağıdaki ayarı yapmanız gerekiyor.

Ayarlar -> Dinleme Ayarları -> Bluetooth Seçili olmalıİsteğe bağlı olarak eğer 1.seçenekteki kulaklık tuşuna basarak açma çalışmıyor ise kulaklığın ses tuşlarına basarak da açabilmek mümkündür.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

ÖNEMLİ BİLGİ: GOOGLE PLAY STORE, YENİ YÖNETMELİKLERİ GEREĞİNCE TÜM UYGULAMALARDAKİ ÇAĞRI LOG VE SMS İZİNLERİNİ KULLANAN ÖZELLİKLERİN KALDIRILMASINI İSTEMİŞTİR. CEYD-A, PLATFORMDA DEVAM EDEBİLMEK ADINA BU İZİNLERİ KALDIRMIŞTIR. CEYD-A, PRO SÜRÜMDE GOOGLE’A İZİN FORMU GÖNDEREREK BU İZİNLERİ KULLANMAYA DEVAM ETMEKTEDİR VE ÇAĞRI VE SMS BİLDİRİMLERİ YİNE SESLİ OLARAK OKUNABİLMEKTEDİR.

Konu ile ilgili haber: https://www.webtekno.com/google-in-yeni-play-store-izinleri-sevilen-uygulamalari-hizmet-disi-birakti-h60627.html

Önce ayarlardan, servisin açık olduğundan emin olunuz.

Sonrasında aşağıdaki ayarların seçili olmasını sağlayınız. Not: 10.02.2019 tarihinde itibaren ayarlardaki Sesli SMS Gönderen çalışmamaktadır. Yerine Diğer Uyarılarda Mesajlar uygulaması seçilmelidir.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Dinleme Ayarları 816 görüntüleme

 

Aşağıdaki linklerde konu ile ilgili sorunların çözümünü bulabilirsiniz:

Mikrofon Kırmızı Olmuyor
Mikrofon İzni İsteniyor
Geçici Bağlantı Hatası

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Ses Ayarları 913 görüntüleme

CEYD-A nın 3 alternatif Türkçe ses seçeneği vardır. Bunlardan ikisi internet üzerinden farklı firmaların sağladıkları ses iken, bir tanesi de cihazınıza hazır kurulmuş olan TTS (Yazıdan Sese Dönüştürme) dir.

Önceki sürümlerde varsayılan olarak internet bazlı olan kullanıldığı için tüm CEYD-A lar Türkçe konuşuyordu. Ancak bu durum, ses internet üzerinden sağlandığı için takılmalara ve kasmalara sebep oluyordu.

Günümüzde çoğu cihazın üzerinde Türkçe Ses TTS kurulu olduğu için artık varsayılan olarak internet değil cihazın üzerindeki ses kullanılmaktadır ve bu şekilde CEYD-A nın hızlı çalışması hedeflenmektedir.

Ancak bazı cihazlarda Türkçe Ses kurulu değil ise cihaza kurulu olan İngilizce ses kullanılmakta.

Çözüm olarak ya cihazınıza Türkçe Ses kurulumu yapmanız gerekmekte (Bknz: Çevrimdışı TTS) ya da kolay çözüm olarak CEYD-A üzerinden

Ayarlar->Temel Ayarlar->Konuşma Ayarları->Genel Ses Tercihi
seçip tercihlerden birini seçebilirsiniz.

 1. Internetten sağlanan Türkçe kadın sesi,
 2. Internetten sağlanan Türkçe erkek sesidir.
 3. Internet kullanmayan , cihaza kurulu olan (dili cihaz kurulumuna bağlı) sestir.

Not: 3.seçeneği seçerseniz ve ses gelmiyorsa yukarıda bahsi geçen (Bknz: Çevrimdışı TTS) linkinden cihazdaki Türkçe ses ayarını yapmanız gerekebilir.

 

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

 • 1
  Share

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

 

Önce Ayarlar Ekranına girerek Bildirimler bölümüne gidiniz.

Mesajlar seçeneğini seçiniz ve aynı ekrandaki gerekli alanların seçimini aşağıdaki gibi yapınız.

 

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Dinleme Sorunları (6)

Bu uyarıyı alıyorsanız, mikrofonu ses tanıma için kullanan başka bir uygulama daha kuruludur. Mikrofunu aynı anda sadece bir uygulama kullanabilir. O sebeple diğer uygulamayı tespit edip ayarlarından ses dinleme, algılama özelliğini kapatmalısınız.

Mikrofon kullanan bazı uygulamalardan birkaçı:

Yandex Navigasyon, SoundHound, Shazam, Diğer Rakip Asistan Uygulamaları.

Eğer bu uygulamalardan biri kurulu ise ayarlarından arkaplanda ses dinlemesini kapatınız.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

ÖNEMLİ BİLGİ: GOOGLE PLAY STORE, YENİ YÖNETMELİKLERİ GEREĞİNCE TÜM UYGULAMALARDAKİ ÇAĞRI LOG VE SMS İZİNLERİNİ KULLANAN ÖZELLİKLERİN KALDIRILMASINI İSTEMİŞTİR. CEYD-A, PLATFORMDA DEVAM EDEBİLMEK ADINA BU İZİNLERİ KALDIRMIŞTIR. CEYD-A, PRO SÜRÜMDE GOOGLE’A İZİN FORMU GÖNDEREREK BU İZİNLERİ KULLANMAYA DEVAM ETMEKTEDİR VE ÇAĞRI VE SMS BİLDİRİMLERİ YİNE SESLİ OLARAK OKUNABİLMEKTEDİR.

Konu ile ilgili haber: https://www.webtekno.com/google-in-yeni-play-store-izinleri-sevilen-uygulamalari-hizmet-disi-birakti-h60627.html

Android 6.0 ve üstü cihazlara sahip CEYD-A kullanıcıları uygulamaya verilecek izinleri kendileri ayarlayabilir. Örneğin CEYD-A nın sesinizi algılamasını istiyorsanız, Mikrofon izni vermek gerekiyor. Aynı şekilde benzer konularda, CEYD-A nın çalıştırabileceği komutlarla ilgili diğer izinleri de vermeniz sağlıklı çalışabilmesi için önemlidir. Örneğin Yer bilgileri, hava durumu vs gibi komutlar Konum iznini istemektedir, eğer rehberinizdeki birini sesli aramak istiyorsanız veya mesaj göndermek istiyorsanız Kişiler, Telefon, SMS izinleri işaretlemelisiniz. Sesli olarak Selfi çekmek için Kamera izni gerekmektedir. Randevularınız ve hatırlatmalarınız için Takvim izni gereklidir.

Önce cihaz ayarlarına girip, aşağıdaki ekranlara benzer sayfalara erişip gerekli izinleri vermeniz gerekir.

Not: Ekranlardaki kırmızı işaretli alanlara tıklamanız gerekli

 

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Ses algılamada sorun var ise aşağıdakilere dikkat etmelisiniz.

 • Ses algılaması (Mikrofon) internet gerektirmektedir.
 • Android P (Android 9) ile birlikte arka plan mikrofon dinleme özelliğine güvenlik nedeniyle sistem tarafından kısıtlama yapılacaktır. Bu durumda arka plan dinleme çalışmayacaktır.
 • CEYD-A uygulamasında mikrofon izni olmalıdır
 • Cihaz Güç tasarrufu modunda olmamalıdır.
 • Test için CEYD-A, Diğer Ayarlardan, Dinleme Ayarları, Dinleme Balonunu seçiniz. CEYD-A üzerinde mikrofonu tıklayıp ses algılaması yapılabiliyorsa cihaz ayarları tamamdır.
 • Cihazında başka bir asistan kurulu ise veya başka bir ses dinleyen uygulama çalışıyorsa onu devre dışı bırakınız.
 • Cihazınızda Google uygulaması kurulu olmalıdır ve Google uygulamasının mikrofon izni olmalıdır.
  AYRICA Cihazınızda AYARLAR->VERİ KULLANIMI->ARKA PLAN VERİSİ açık olmalı, ve bu bölümdeki GOOGLE UYGULAMASININ ARKA PLAN VERİSİ AÇIK OLMALI dır.
 • https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.googlequicksearchbox&hl=tr
  linkindeki Google uygulamasını cihazınızdan kaldırıp tekrar kurunuz ve sonrasında güncelleyiniz.
 • Eğer Android 5.1 kullanıyorsanız (Özellikle Samsung J2 Modeli için) aşağıdaki resimde gösterildiği gibi, ayarlardan Dil ve Giriş -> Ses Girişi ayarından, Temel Google Tanıması seçili olmalıdır.

Ayrıca tercihen:

 • Eğer arka planda kullanıyorsanız, bildiri kısmındaki Ceyd-a ikonunun kırmızı olmasına dikkat ediniz. Mavi ise medya sesi açıktır ses dinleme o kanalı kullandığından medya sesini kısınız. Sarı ise ya Google sunucularıyla bağlantı sorunu vardır ya da başka bir asistan veya sesi kullanan bir uygulama çalışıyordur. İlgili uygulamayı devre dışı bırakınız.
 • Eğer Seslenince çalıştır aşamasında (Arka planda) dinleme problemi var ise, CEYD-A periyodik olarak dinlemeye geçer (kırmızı olur) ve kısa süre bekler (mavi olur). Bu periyot aralarında yani beklemelerde sesinizi algılamayabilir.
 • Sessiz bir ortam, yakın ve yavaş konuşma anlama olasılığını arttırır.
 • Eğer çok sayıda geçici bağlantı hatası alıyorsanız Ayarlardan konuşma balonunu seçiniz.
 • Diğer asistanlardan farklı olarak mikrofon tuşuna gerekiyorsa kısa basınız, uzun basmayınız. Ayrıca varsayılan ayarı olarak hiç mikrofona basmanız bile gerekmiyor kendisi uygun durumda iken dinlemeye geçer ve mikrofonu kırmızıya getirir. Mikrofon mavi ise basıp kırmızı hale getiriniz.

Arka plan dinleme için ilgili anlatım videoları:

 

 

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Geçici Bağlantı Hatası 776 görüntüleme

Öncelikle internet bağlantısını kontrol edip gerekirse bağlantıyı kapatıp açmayı deneyiniz. Ayrıca aşağıdaki ayar ekranlarını takip ederek OK Google özelliğini kapatıınız.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Önemli bilgi: Arka plan dinleme ve sesli aktivasyon özelliği sistemin getirdiği güvenlik kısıtlaması nedeniyle bazı Android sürümlerinde özellikle Android P (Android v9) üzerinde çalışmayabilir.
Kaynak: https://www.teknoblog.com/android-p-arka-plan-gizli-mikrofon-kamera-kullanim/

Önemli bilgi: CEYD-A, ses algılama ve konuşma özelliklerini cihaza ön kurulu uygulamalardan veya bağımsız kuruluşlardan sağlamaktadır. Kendisi dönüştürülen metni yorumlama görevi üstlenir. Ses algılaması kendi ana özelliği değildir. Ancak algılamanın üzerinde iyileştirme yapabilecek geliştirme yeteneğine sahiptir
Kaynak: CEYD-A Nedir ? Ne değildir ?

CEYD-A diğer rakiplerinden farklı olarak çok sayıda değiştirilebilen ayarlara sahiptir.

Eğer HEY CEYD-A diyerek açmak istiyorsanız, CEYD-A yı ilk kez açın ve kapatın.

 1. Eğer sol üst kısımdaki bildirim kısmında MAVİ MİKROFON görüyorsanız,

 2. Bildirim kısmını yukarıdan aşağı sürükleyerek açın. HEY CEYD-A algılaması kapalı bildirimin üzerine tıklayın
 3. İnternet bağlantısı var iken kırmızı bildirim rengine döndüğünü farkedeceksiniz

 4. Yüksek sesle HEY CEYD-A dediğinizde orta bölümde aşağıdaki gibi Google destekli bir mikrofon belirir ve sizden sesli komut bekler. Bu aşamada cümlenizi söyleyiniz
 5. CEYD-A söylediğinizi algılayıp açılacak ve aşağıdaki ekran gibi cevabı verecektir.

 6. Eğer sorun var ise Ayarlardan Uyanma Sözü ve Hassasiyetini değiştirebilirsiniz.

 

Eğer CEYD-A veya ona verdiğiniz isim ile açmak istiyorsanız:

 1. CEYD-A açık iken, SESLENİNCE ÇALIŞTIR deyiniz.
 2. CEYD-A yı kapatıp açınız.
 3. Bundan sonraki ilk CEYD-A yı kapattığınızda sizi arka planda dinleyecektir. Gösterge olarak ekranın sol üst kısmında KIRMIZI MİKROFON görmelisiniz. Bu mikrofon sesinizi duyguğunda dairesinin etrafında renk değiştirecektir.
 4. İçinde CEYDA veya verdiğiniz isim geçen bir soru sorunuz. Örneğin SAAT KAÇ CEYDA, CEYDA HABERLERİ OKU gibi
Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Ses algılaması Google tarafından işletilmektedir. Kalabalık ve gürültülü ortamlarda ses algılamasında kısmen sorunlar olabilir ancak zaman için daha iyi hale getireceklerdir.

En iyi verimi alabilmek için gürültüsüz ve sessiz bir ortamda konuşunuz.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Genel Sorular (19)

Google Play Market dışından yüklediğiniz tüm CEYD-A Tam sürüm uygulamaları kopyadır ve yüklenmesi doğru değildir. Bu kopya uygulamalar yapımcı izni olmadan orijinal uygulamanın yapısı değiştirilerek dağıtılmaktadır. Bu kopya uygulamalar içinde sisteminize zararlı kod olabileceği gibi, kullanım sonrası çeşitli sorunlar da oluşabilir. Ayrıca emeğe saygı olarak CEYD-A Tam sürümü Google Play Marketten sadece 10TL vererek almak ve uygulamayı başka ücret vermeden ömür boyu kullanabilmek mümkün iken, bu şekilde cihazınzın güvenirliğini tehlikeye atmak ve yasal olmayan bir durum oluşturmak hem hoş değil hem de mantıklı değil. Hassasiyetiniz için şimdiden teşekkür ederim.

CEYD-A Tam sürüm uygulamayı satın alıp indirebileceğiniz YASAL ve GÜVENİLİR link aşağıdaki gibidir:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cenker.com.yardimciga.app&hl=tr

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Öncelikle 80 binden fazla Android cihazı ve herbiri için onlarca farklı sistem olduğu için sistemlerin farklı çalışabilmesi olağan bir durumdur. Ancak kulaklıkla ilgili şu durumlar geneldir:

* Ceyd-a’nın diğer konusmaları kulaklıktan duyuluyor ancak telefon çalınca muhtemelen RING sesi de kulaklıktan geldiği icin Ceyd-a’nın sesi o an kulakliktan değil, telefonun hoparlöründen geliyor. Bu konuyu çözmek için ilerleyen dönemlerde vakit buldukça çalışmalar yapacağım.

GÜNCELLEME: Bu konuyla ilgili bir kullanıcının paylaştığı çözümü paylaşmak isterim. Eğer kulaklık kullanırken çağrı sesi kısılır ve medya sesi açılırsa, telefon çağrılarını sesli olarak kulaklıktan duymak mümkün oluyor.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

CEYD-A bilgilerinizi 3 değişik yapıda ele almak mümkün:

 1. CEYD-A Ayarlarınız
 2. CEYD-A ya aldırdığınız notlar, favori yerleriniz, öğrettiğiniz kişisel bilgiler
 3. CEYD-A ya öğrettiğiniz yeni komutlar

Bunlardan 2.sırada olan öğrettiğiniz kişisel bilgilerinizi yedeklemek ve sonrasında aynı cihazda başka bir kurulumda tekrar geri yüklemek mümkün.

Önce kullandığınız ve içinde bilgiler olan CEYD-A üzerinde YEDEKLE deyiniz. Bilgileriniz otomatik olarak cihaz diskine yedeklenecektir (External Storage Directory). Eğer SDCARD takılı ise bu alan kartın kök dizinindedir. Eğer bu klasörü silmediğiniz sürece, CEYD-A yı kaldırıp yeni bir CEYD-A kurulumu yapsanız da bu yedeğinizin bu alanda durması beklenir. Yeni kurulum yaptıktan sonra GERİ YÜKLE deyiniz. Notlar, favori yerleriniz, kişisel öğrettiğiniz bilgiler yeni kurulumunuzda kullanılabilecektir.

Bu yöntem Ayarlarınız ve Eklediğiniz Komutlar için geçerli değildir. 3.sıradaki komutlarınız için zaten Geliştirici bilgilerinizi girdiğinizde komutlarınız CEYD-A ya yüklenecektir.

 

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

 • 1
  Share

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Muhtemelen çevrimdışı ses kullanıyorsunuz. Bu ses türünün ayarını cihaz ayarlarından yapmalısınız. Aşağıdaki görüntülerde Ayarlardan değiştireceğiniz bölüm gösterilmiştir.
Önce Ayarlardan -> Dil ve Giriş bölümüne gidiniz.
Screenshot_2016-03-16-08-26-23

Metinden sese seçeneklerini seçiniz:

Screenshot_2016-03-16-08-26-33

Konuşma hızına basıp. Açılan aşağıdaki ekranda değişiklik yapınız.

Screenshot_2016-03-16-08-26-42

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

CEYD-A içinde desteklenen komutları kullanabilmek için Android sisteminin uygulamaya ilgili konularla ilgili izin vermesi gerekiyor. Bu durum yazılımcının da tasvip etmediği bir durum çünkü hem ahlaki hem de mesleki açıdan töhmet altında bırakabilir. İsterdim ki hiç bir sistem izni gerektirmeden bir uygulama yazılabilsin. Ancak sistem izin vermeden gerekli komutları kullanmak imkansız. Ayrıca güven vermek adına hem sizleri, hem de yazılımcıyı korumak adına uygulama yüklerken gizlilik sözleşmesi bulunmakta.

Android uygulamalarının kod yapısı şeffaf olduğu için herhangi bir casusluk konusu rahatlıkla anlaşılabilir. Bu durum yazılım hayatının sona ermesine sebep olabilir. O yüzden temiz ve ciddi uygulama politikası tercih edilmelidir.

Ceyd-a tüm özel bilgileri kullanılan cihaz üzerinde titizlikle işler, sadece kullanılan komutları ana sunucudan alıp yine ana sunucuya göndermektedir. Bu da daha iyi kullanım ve komut gelişimi içindir. Bunun dışında hiç bir özel bilgi ana sunucuya gönderilmemektedir.

Kullanım için tüm özelliklere izin vermek zorunda değilsiniz. İstenen izinlerin nedenleri şu şekildedir:

CEYD-A nın sesinizi algılamasını istiyorsanız, Mikrofon izni vermek gerekiyor.
Yer bilgileri, hava durumu vs gibi komutlar Konum iznini istemektedir.
Eğer rehberinizdeki birini sesli aramak istiyorsanız veya mesaj göndermek istiyorsanız Kişiler, Telefon, SMS izinleri işaretlemelisiniz.
Sesli olarak Selfi çekmek için Kamera izni gerekmektedir.
Randevularınız ve hatırlatmalarınız için Takvim izni gereklidir.
Cihaz Yöneticisi izni (BIND_DEVICE_ADMIN), sesli olarak Ekran Kilitlemek için gereklidir.

 

CEYD-A’nın Kişisel Gizlilik Karnesi

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

3 Yorum – Yorum yapın

Senin adın (İSİM) olsun

diyebilirsiniz. Örneğin Senin ismin Fatoş, Senin adın Merve gibi.

Bu ismi arka planda ona seslenerek te kullanabilirsiniz.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

CEYD-A cümleleri yorumlayan bir uygulamadır, sesi dinleyen ve konuşan bir özelliğe sahip değildir.
Algılamayı ve konuşmayı cihazınıza ön kurulu uygulamalar (Dinleme algılama için Google, Konuşma için cihaza kurulu TTS uygulaması) sağlamaktadır. CEYD-A sadece bu hizmetleri kullanmakta ve sesi dinleyen Google algılama servisinden ona iletilen yazıya dönüştürülmüş cümleleri yorumlayıp işlemleri gerçekleştirmektedir. Bu nedenle olası ses algılaması problemlerini CEYD-A ile bağdaştırmamak gerekir.

CEYD-A nedir ne değildir sorusuna insan organlarını örnek vererek başlayalım: Cihazınızdaki mikrofona gelen sesleri yorumlayan yazılımı kulak, cihazdan çıkan TTS i ağız olarak tanımlarsak CEYD-A’yı mantığı işleten ve yorumlayan beyin olarak tanımlamak gerekir. CEYD-A ne kulaktır ne de ağızdır, sadece beyindir. Ağız ve kulağı cihazlara kurulu uygulamalar veya sistemin kendisi oluşturmaktadır.

CEYD-A, Türkçe anlayıp, yine Türkçe cevap verebilen yapay zeka sistemidir. Android işletim sistemine ait cep telefonu ve tabletler tarafından ücretsiz olarak indirilebilen mobil uygulamadır. İsmini (CE)nker.com (Y)apay Zeka (D)ili – (A)sistanı’ndan almıştır. Türkçe’deki Ceyda ismiyle benzerliği bu sebeptendir.

CEYD-A’ ya şu an için belirli konularda soru sorup ondan cevap almanız mümkündür.
Bu konulara örnekleriyle beraber KOMUTLAR sayfasından ulaşabilirsiniz. Kullanıcılar tarafından da geliştirildiği için konular günden güne hızla artmaktadır.

Kendi derleyicisi, kendi geliştirme dili vardır. Geliştirdiğiniz komutlar havuzda birikir, siz bu geliştirdiğiniz komutları kullanabilirsiniz ancak onaylanınca tüm CEYD-A’lar da yararlanır. Sizin komutlarınızı başka kullanıcılar kendi komut geliştirmelerinde kullanabilir. Büyüdükçe gelişen bir yapıdadır.

CEYD dili ise bu platform üzerinde gerçekleştirilebilen bir yapay zeka dilidir. Kısaca CEYD-A nın kendine özgü geliştirme dilidir. Detaylı bilgiye CEYD Dili Nedir? makalesinden ulaşılabilir.

CEYD-A diğer dijital asistanlardan farklı olarak söylediklerinizi cihaz üzerinde çalıştırır.
Özel bilgilerinizi sunucuya göndermez kendi cihazınızdaki veritabanında tutar. Sunucu sadece komut havuzunu güncellemek içindir.
Cihazda çalıştığı için performans cihazın hızı ile doğru orantılıdır
Cihazda çalıştığı için ses algılama dışında internete ihtiyaç olmadan çalışabilir
3 milyon ücretsiz kullanıcı sayısına sahip halen 300 bin komut desteğiyle günden güne kullanıcıların desteğiyle gelişen CEYD-A en hızlı büyüyen sesli asistandır.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Öncelikle, CEYD-A Türkçe sesli bir asistandır.
Çalışması ve kullanılması için onu muhakkak eğitmenize GEREK YOKTUR.
ANCAK bildiği bilgilerin dışında sizler tarafından da EĞİTİLEBİLEN VE ÖĞRENEBİLEN bir asistandır.
Diğer rakip asistanlarda olduğu gibi bildiği binlerce komut ve yüzbinlerce kelime dağarcığı vardır.
Öğrenebilmesi artı bir özelliktir. YENİ KOMUTLARDAN ÖĞRENDİKLERİNİ, SİZ ONAY VERDİKÇE DİĞER CEYD-A LARIN DA ÖĞRENEBİLDİĞİ İÇİN KAT VE KAT DAHA HIZLA GELİŞMEKTEDİR.

Kısacası, siz ona sesli veya yazılı olarak istemde bulunursunuz . CEYD-A uygulaması da sizin bu isteminize sesli ve yazılı olarak cevap verir. Muhakkak öğretmeniz gerekmez.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

CEYD-A’ ya sorular sormak için, uygulamayı açtıktan sonra sağ alt köşedeki mikrofona basınız ve kırmızı olmasını bekleyiniz.
Mikrofon kırmızı iken konuştuğunuzda ekranda söylediğiniz cümle gösterilir, ara verdiğinizde CEYD-A söylediğiniz cümlenin cevabını araştırır ve size sesli ve yazılı olarak sunar.

Söyleceğiniz cümleler nasılsın, iyi misin, saat kaç, hava nasıl, üzüldüm, adın ne, fıkra oku, beni güldür, ve bunun gibi binlerce sohbet sözü olabildiği gibi, belirli şablondaki komutlar da olabilir.

Bu söyleceğiniz şablon komutlara KOMUT LİSTESİ diyerek ulaşabilirsiniz. Halen 300 binden fazla komut içermekte ve günden güne bu sayı artmaktadır.

Ayrıca diğer rakiplerinden farklı olarak, CEYD-A içerdiği bilgilendirme yapısı ile Whatsapp, E-mail, Facebook, Mesajlar, Telefon Çağrıları, Hatırlatmalar gibi anlık uyarıları detaylı olarak sesli size sunar.

ÖNEMLİ BİLGİ: GOOGLE PLAY STORE, YENİ YÖNETMELİKLERİ GEREĞİNCE TÜM UYGULAMALARDAKİ ÇAĞRI LOG VE SMS İZİNLERİNİ KULLANAN ÖZELLİKLERİN KALDIRILMASINI İSTEMİŞTİR. CEYD-A, PLATFORMDA DEVAM EDEBİLMEK ADINA BU İZİNLERİ KALDIRMIŞTIR. CEYD-A, PRO SÜRÜMDE GOOGLE’A İZİN FORMU GÖNDEREREK BU İZİNLERİ KULLANMAYA DEVAM ETMEKTEDİR VE ÇAĞRI VE SMS BİLDİRİMLERİ YİNE SESLİ OLARAK OKUNABİLMEKTEDİR.

Konu ile ilgili haber: https://www.webtekno.com/google-in-yeni-play-store-izinleri-sevilen-uygulamalari-hizmet-disi-birakti-h60627.html

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Eğer CEYD-A nın cihazdan kaldırılmış gibi hiç bir kaynak harcamasını istemiyorsanız, aşağıda bulunan görsellerdeki ekranlardan:
1) Sesli uyarılardan en üstte bulunan Servis Açık kapalı seçeneğini kapalı tutunuz

2) Dinleme ayarlarındaki Seslenince Calıştır seçeneklerini kapatınız. Sonrasında CEYD A yi kapatın

 

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Doğal konuşma yapısında milyonlarca söyleniş biçimi vardır. CEYD-A binlerce cümle yapısını anlamasına rağmen insan gibi tüm cümlelere cevap verememektedir ancak kullanıcıların katkılarıyla her geçen gün yeni cümle formatları eklenmektedir.

CEYD-A nın desteklediği cümle yapılarına Komutlar sayfasından ulaşabilirsiniz. Türkçe tüm asistanlardan daha fazla yapıyı ve özelliği desteklediğini farkedeceksiniz.

Eğer eklenmesini veya düzeltilmesi istediğiniz bir komut var ise lütfen destek@ceyd-a.net email adresine bilgi veriniz. CEYD-A’ ya komut eklemek veya düzeltmek genelde kolay bir işlemdir ve yapılan çalışma CEYD-A’ larınıza uzaktan yansıtılabilmektedir.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

2 Yorum – Yorum yapın

Internetsiz Kullanım 2433 görüntüleme

CEYD-A Internet Wifi veya Mobil ortamda hem sizin sesinizi mikrofonla algılayabilir hem de size sesle cevap verebilir.

Eğer Internete bağlı kalmak istemiyor ve Internetsiz ortamda çalışmak istiyorsanız:

Internet gerektiren Google ses algılamasıdır. Bunun dışında sağ üst kısımdaki kalem işaretine basarsanız konuşacaklarınızı mesajla yazarak tamamen internetsiz kullanabilirsiniz. Tabii internet gerektiren hava durumu servisi yer bilgisi servisi gibi özellikleri kullanmayacaksanız bu geçerlidir.

Ayrıca CEYD-A nın sesli konuşmasını da internetsiz ortamdan sağlamak için https://web.ceyd-a.com/c/2015/07/23/ceyd-a-nin-sesini-degistirmek/ linkindeki yönergeleri uygulayabilirsiniz.

Kısaca CEYD-A diğer benzer uygulamalardan farklı olarak TAMAMEN İNTERNETSİZ ORTAMDA ÇALIŞABİLİR. Sadece ses algılaması Google bağlantısı gerektirdiğinden sizin sesinizi internetsiz algılayamaz bu yüzden kalem şeklindeki işarete basarak CEYD-A ya yazı yazarak komut verirsiniz. Cevapları yukarıdaki linkte anlatıldığı gibi SESLİ alabilirsiniz.

 

Kalem şeklindeki işarete tıkladığınızda, aşağıdaki gibi Mesaj yaz bölümü açılır. Internetsiz kullanırken bu bölmeden CEYD-A ya söyleyeceklerinizi yazabilirsiniz.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

3 Yorum – Yorum yapın

Komut Ekleme Nedir? 501 görüntüleme

CEYD-A nın tıpkı diğer benzer asistanlardaki gibi size cevap verebildiği binlerce soru şekli vardır. Bunların dışında kendiniz de soru tanımlayabilir ve cevabını ona öğretebilirsiniz. Bu soru cevap ikilisi KOMUT tur.

Komutlarınızı http://ceyd-a.net/komutekle sayfasından ekleyebilirsiniz. Detaylı bilgiyi http://ceyd-a.net sitesinde bulabilirsiniz.

Kendi komutlarınızı kendi cihazınızda kullabilirsiniz. Eğer admin onaylarsa komutunuz tüm Ceyd-a lara yayılır.

Komutlar basit düz soru cevap olacağı gibi karışık ve fonksiyonel kod içeren yapıda da olabilir.

Komut Ekleme Nasıl Yapılır ?

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Uygulama dışındaki örneğin internet tarayıcı üzerindeki herhangi bir metni kopyalayın sonrasınca CEYD-A yı açıp kopyaladığımı oku deyiniz. CEYD-A panodaki metni size sesli okuyacaktır.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

İlk trol amaçlı uygulamaya zarar vermek adına yazılan bu yorum, ne yazık ki bilinçsizce kullanıcılar tarafından yazılmaya devam ediyor. Zaten kullanıcı sözleşmesi kabul edildiği için bunu yazmanız gerekmiyor.

Başka bir bilgiye göre durum daha vahim bir boyutta. Bu yorumu yazanlar bir farkındalık oluşturuyor ve dolandırıcılar bu yorumu yazan kişileri kandırmanın daha kolay olduğunu düşünüp kurbanlarını bu yorumu yazanlar arasından seçiyorlar. Çünkü düşüncelerine göre bu yorum zaten saçma ve yazan kişi de bunu yazdığı için kandırılması kolay gibi bir izlenim bırakıyor.

Bu yüzden size karşı deneme yapabilecek dolandırıcılara fırsat vermeyiniz. Facebook ta gerçekleşen benzer bir ornek su sayfada: http://m.haberexen.com/facebookta-durum-cok-ciddi-yalani-912160h.htm

Umarım biran önce bilinçlenme sağlanıp, bu yazı yerine, kullanıcılara faydalı olumlu veya olumsuz yorum yazılır.
Bir zamanlar Üstte görünsün diye 1 verdim akımına benzeyen bu akım ne yazık ki uygulamanın gelişimine zarar da vermektedir. Yeni kullanıcılar çok sayıdaki bu tür yorumları görüp uygulama hakkında olumsuz düşünceye sahip olabiliyorlar.

Konu ile ilgili forumlardaki yorumlardan bazıları aşağıdadır:

http://forum.donanimhaber.com/m_113086509/tm.htm

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Genelde bir yanlış anlaşılma var: Pro veya Tam sürüm ödemesi bir seferliktir ve neredeyse bir yemek fiyatından daha ucuzdur. Başka deyişle fiyatını baz alırsak neredeyse bir adet yemek ısmarlayarak böylesine güzel bir projeye sahip oluyorsunuz. Ceyda içeriği itibariyle sıradan bir uygulama değil hayatı kolaylaştıran bir projedir. Aslında daha da pahalı olması veya aylık, yıllık ödeme olabilirdi ancak en az bu şekilde ayakta durabiliyor. O da tek başına çabalarla ilerlemesi için yeterli değil aslında. Projeyi hobi amaçlı devam ettirmeseydim seneler önce bu güzel projenin sonlanması gerekirdi. Çünkü kalan masrafları kendim karşılıyorum.
Teşekkür ederim desteğiniz için.
Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Telefonla bir kişiyi ARA diyerek arayabilirsiniz. Aşamaları azaltmak için (KİŞİ İSMİ) ARA diyebilirsiniz.

En hızlı yöntem ise (KİŞİ İSMİ) DİREK ARA dır. Sadece tam sürümde mevcuttur.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

CEYD-A ya rootlu cihazlarda ekranı kilitlemesi için yetki verilmiş ise bu yetkiyi geri almanız gerekir. Android sistemi, yetki verilen uygulamaları siz yetkisini kaldırmadıkça, kaldırtmaz. Çözüm için cihazın Ayarlar,Güvenlik,Cihaz Yöneticilerinde CEYD-A yı iptal ediniz ve sonrasında CEYD-A yı kaldırınız.Bu CEYD-A ile ilgili bir konu değil genel bir durumdur.

Eğer Asus Zenfone model cihaza sahipseniz, CEYD-A yı Google Market üzerinden kaldır linkine basarak kaldırınız.

 

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

(YER İSMİ) NEREDE komutu ile aradığınız yerin lokasyon bilgisini öğrenebilirsiniz sonrasında eğer telefonu kayıtlı ise ARA diyerek o yeri telefonla arayabilir, YOL TARİFİ diyerek o yere sesli yol tarifi alabilirsiniz.

(YER İSMİ) GÖTÜR diyerek, aradığınız yeri Google haritalara yönlendirip navigasyonunu sesle başlatabilirsiniz.

BURASI (YER İSMİ) dediğinizde bulunduğunuz yeri CEYD-A ya kaydedebilirsiniz.

(YER İSMİ)NE ZAMAN GİDERİM diyerek trafik koşullarıyla otomobil kullanarak ortalama ne kadar zamanda istediğiniz yere gidebilirsiniz öğrenebilirsiniz.

(YER İSMİ)NE TAKSİ NE KADAR YAZAR diyerek İstanbul taksi fiyat listesi baz alınarak ortalama ne kadar ödeme yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

(YER İSMİ)NE NE KADAR BENZİN YAKAR diyerek ortalama ne kadar benzin yakacağını öğrenebilirsiniz.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Hata Bildirimleri (1)

Hatalar 1855 görüntüleme

Karşılaştığınız hataları ekleyebilirsiniz. En kısa zaman içinde hatalar çözümlenecektir.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

98 Yorum – Yorum yapın

Komut Yazımı (2)

Hayır, cevap alanlarına düz konuşma cümleleri de yazabilirsiniz. Ancak kod yazarsanız daha verimli değişken cevaplar oluşturulabilir.

Komut Ekleme Nasıl Yapılır ?

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

En kolay haliyle, Aşağıdaki yapıya benzer bir cümle söylemeniz gerekiyor.
(KOMUT CÜMLESİ) dediğimde (ÖNCEDEN BİLİNEN BİR KOMUT)acaksın

SICAK MI DEDİĞİMDE HAVA DURUMUNU SÖYLEYECEKSİN

derseniz artık sıcak mı dediğinizde CEYD-A hava durumunu söyleyecektir.

Bunun dışında http://ceyd-a.net/komutekle sayfasından da komutlar girmeniz mümkündür.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Konuşma ve Ses Sorunları (8)

ÖNEMLİ BİLGİ: GOOGLE PLAY STORE, YENİ YÖNETMELİKLERİ GEREĞİNCE TÜM UYGULAMALARDAKİ ÇAĞRI LOG VE SMS İZİNLERİNİ KULLANAN ÖZELLİKLERİN KALDIRILMASINI İSTEMİŞTİR. CEYD-A, PLATFORMDA DEVAM EDEBİLMEK ADINA BU İZİNLERİ KALDIRMIŞTIR. CEYD-A, PRO SÜRÜMDE GOOGLE’A İZİN FORMU GÖNDEREREK BU İZİNLERİ KULLANMAYA DEVAM ETMEKTEDİR VE ÇAĞRI VE SMS BİLDİRİMLERİ YİNE SESLİ OLARAK OKUNABİLMEKTEDİR.

Konu ile ilgili haber: https://www.webtekno.com/google-in-yeni-play-store-izinleri-sevilen-uygulamalari-hizmet-disi-birakti-h60627.html

Önce ayarlardan, servisin açık olduğundan emin olunuz.

Sonrasında aşağıdaki ayarların seçili olmasını sağlayınız. Not: 10.02.2019 tarihinde itibaren ayarlardaki Sesli SMS Gönderen çalışmamaktadır. Yerine Diğer Uyarılarda Mesajlar uygulaması seçilmelidir.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

CEYD-A, sizi dinleme işlemini yaparken sadece medya sesini kısar. Çağrı sesi veya sistem sesini kısmaz.

Medya sesini, sesinizi dinlerken, medyadan (örneğin videodan) gelen kendi sesini de algılamasın diye kısar . Dinleme bitince medya sesini yine eski haline getirir.

Eğer yine de sesi kısmamasını istiyorsanız Ayarlardan arka plan dinleme uyarısını seçebilirsiniz. O zaman medya sesi kısılmaz ama aralarda dinleme uyarısı verir.

Eğer tam sürüme sahip iseniz medya sesinin kısılmaması için Arka plan dinleme seçeneklerinden HEY CEYD-A özelliğini aktive edebilirsiniz. Bu şekilde medya sesi kısılmaz ve dinleme uyarısı gelmez. Bu sorunun tam çözümüdür. Bİlinmesi gerekir ki bu özellik geliştirilmektedir ve sadece sesli olarak HEY CEYD-A dediğinizde CEYD-A nın açılması içindir.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Google TTS (Metinden Sese) uygulamasına giriniz ve indirilen Türkçe ses dosyasını kaldırınız. Yine Türkçe seçili olsun ama ses dosyasını indirmeyiniz. Sesin robotik olmaktan çok daha insansı olacağını farkedeceksiniz.
Ayrıca geliştiriciler için CMDSPEECHRATE komutu TTS konuşma hızını ayarlamaktadır.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Tabii. CEYD-A nın içinde desteklediği 4 adet ses ve 1 adet cihazın üzerine kurulu olan Türkçe ses desteği vardır. Eğer sesten memnun değilseniz sağ alt köşede bulunan yüz şeklindeki ikona basabilirsiniz.. 2. kadın ikonu çevrimdışı ses olduğu için internetsiz destek sağlar ve daha akıcı bir ses sağlar. Ses seçenekleri arasında erkek ve kadın ses alternatifleri de vardır. Ayrıca CEYD-A ayarlarından da ses üzerinde değişiklik yapmak mümkündür.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

 

Önce Ayarlar Ekranına girerek Bildirimler bölümüne gidiniz.

Mesajlar seçeneğini seçiniz ve aynı ekrandaki gerekli alanların seçimini aşağıdaki gibi yapınız.

 

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

 1. Cihazınız titreşimde ise sesini yükseltiniz ve CEYD-A yı tekrar açınız.
 2. Cihazın medya sesini yükseltiniz.
 3. CEYD-A Ayarlarında Bluetooth Kulaklık seçimini kaldırınız
 4. CEYD-A Ayarlarında: Temel Ayarlar, Konuşma Ayarlarından Genel Ses Tercihini değiştiriniz. (Performans için tercihen Çevrimdışı Ses seçiniz)
 • Eğer Çevrimdışı Ses kullanıyorsanız
  • Çevrimdışı Ses Yazısındaki gibi Google Metinden Sese Seçeneğini seçiniz ve Türkçe Dil Dosyasının kurulu olmasına dikkat ediniz.
   Bu ayara CEYD-A’ya TTS Ayarları diyerek de gidebilirsiniz
   Önemli: Tercih edilen motor seçildikten sonra Ses verilerini yükle işlemini yaptığınıza emin olunuz. Eğer ses verisini yüklemez iseniz konuşma internet üzerinden olacağından hem konuşma internet kullanacak hem de uygulamanın kotası dolduğunda CEYD-A konuşmayacaktır.
  • veya cihazınızda Türkçe destekli başka bir TTS kurulu olmasına dikkat ediniz.
 • Eğer Internet Kadın veya Internet Erken sesini kullanıyorsanız:
  • İnternet bağlantısını kontrol ediniz.
  • WIFI için, eğer işyeri gibi toplu kullanılan bir Wifi ağındasanız, ve o işyerinin bazı kısıtlamaları var ise (port kısıtlamaları) hem algılama hem de ses konusunda geçici veya sürekli bazı engellemelerle karşılaşabiliyor. Eğer bu gibi bir durum var ise cihazın mobil hattını kullanınız.

Ses ayarlarına (Konuşma Ayarları) aşağıdaki gibi ulaşılabilir:

 

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Arka planda CEYD-A yı kullanıyorsanız dinleme aşamalarında cihazın medya sesini kısar. Bunun sebebi video veya medya dosyalarından gelebilecek sesin de yanlışlığa sebebiyet verebilecek şekilde algılanabilmesi. Ayrıca dinleme aşamasında dinleme sesi uyarı tonu rahatsızlık verebilir.

Eğer yine de arka planda sesin kısılmasını istemiyorsanız çözüm olarak:

Temel Ayarlar -> Dinleme Ayarları -> Arka Plan Dinleme Uyarısı seçeneğini seçiniz.

Bu şekilde CEYD-A ses sistemine müdahele etmez

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

CEYD-A, kapalı olsa bile gelen Facebook, Whatsapp, Twitter, Messenger, Hangouts mesajlarınızı sesli olarak arka planda size bildirebilmekte.
Yapmanız gerekenler şunlar:
1) Temel Ayarlar -> Diğer Uyarılar -> Sesli Bildirim Uyarılarına girip aşağıdaki ekranda Bildirileri Oku seçeneğini aktif ediniz
2) Ekrana gelen ikinci bir ekranda Bildirim Erişim izinlerinde CEYD-A ya izni veriniz
3) Başlık, içerik , Facebook, Whatsapp gibi seçeneklerden istediklerinizi seçiniz.
4) Cihazı kapatıp açınız ve CEYD-A yı bir kez çalıştırınız.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Özellik İstekleri (1)

Özellik İstekleri 941 görüntüleme

Yeni özellik isteklerinizi, tavsiyeleriniz buraya yorum olarak ekleyebilirsiniz.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

33 Yorum – Yorum yapın

Sipariş Sorunları (9)

Avea Mobil Ödeme işlemi yalnızca Avea aboneleri tarafından yapılabilir. Avea Mobil Ödeme işlemi yapabilmek için hattınızın Avea Mobil Ödeme’ye açık olması gerekmektedir.Hattınızı mobil ödemeye açtırmak için “MOBİLODEME KAYIT” yazıp 5555’e kısa mesaj atabilirsiniz. Avea Mobil Ödeme kullanımı ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilir veya Avea çağrı merkezini (444 1 500) arayabilirsiniz.

Mobil Ödeme açıldıktan sonra Google Play Store Ödeme Yöntemleri’nden “Avea Mobil Ödeme Kullan” seçeneğini seçmelisiniz.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Geri Ödeme Ne Kadar Sürer 1469 görüntüleme

Geri ödeme prosedürlerini Google belirlemektedir. Detaylı bilgi için:
https://support.google.com/googleplay/answer/2479637?hl=tr

14.12.2015 tarihinde bu bilgi aşağıdaki gibidir.

Geri ödeme işlemi ne kadar sürer

Google Play tarafından yapılan geri ödeme işlemlerinde ilgili tutar, orijinal satın alma işleminde kullanılan ödeme yöntemine iade edilir. Geri ödemeler, kullandığınız ödeme yöntemine bağlı olarak farklı sürelerde gerçekleşir. Geri ödemeyi almak beklediğinizden uzun sürüyorsa işlemin durumunu Google Paymentshesabınızda kontrol edebilirsiniz.

Ödeme yöntemi Geri ödeme süresi
Kredi kartı 3-5 iş günü

Geri ödemenin işlenme süresi kartı veren kuruluşa bağlı olarak farklılık gösterir ve bazen 10 iş gününe kadar sürebilir.

Kredi kartınız artık aktif değilse geri ödemeler, kartınızı veren kuruluşa gider. İlgili tutarlar almak için bankanızla iletişim kurun.

Doğrudan operatör faturalandırması Bir sonraki ayın ekstresinde
Google Play bakiyesi (hediye kartı veya kredi bakiyesi) 1 iş günü

Geri ödemeler Google Payments hesabınızda görünür. Genellikle 3 iş gününe kadar sürebilir.

Google Cüzdan bakiyesi 1 iş günü

Geri ödemeler Google Cüzdan hesabınızda görünür. Genellikle 3 iş gününe kadar sürebilir.

PayPal 3-5 iş günü

Bu seçenekte geri ödeme işlemi bazen 10 iş gününe kadar sürebilir. Para PayPal’daki bir ödeme yöntemine (bağlı bir banka hesabı gibi) iade edilecekse daha ayrıntılı bilgi için PayPal ile bağlantı kurun.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Pro Sürüm İndirme Linki 3082 görüntüleme

Eğer siparişi ücretsiz sürüm üzerinden yaptıysanız, ücretsiz sürüm otomatik olarak tam sürüme dönüşür. Ayrı olarak PRO sürüm uygulama kurmanız gerekmemektedir. Ücretsiz denediğiniz sürümü tekrar kursanız bile otomatik tam sürüme dönüşecektir.

Yine de ücretsiz sürümü denemeden kurmak isterseniz Pro sürümü aşağıdaki linkten satın alıp indirebilirsiniz.

Tek bir ödeme çekilir. Aylık veya yıllık değildir. Başka bir ödeme alınmaz.

Siparişler Google kontrolü altında yapılmakta ve aynı Google hesabını kullandığınız sürece telefonunuzu değiştirseniz bile yaptığınız ilk ödeme geçerlidir.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cenker.com.yardimciga.app&hl=tr

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

 • 1
  Share

Detay için

1 Yorum – Yorum yapın

Uygulama ücreti sadece bir kez çekilir. Sipariş işlerini tamamen Google yürütmektedir ve aşağıdaki linkte problem olduğunda yardımcı olacak bir yazı bulunmaktadır.

https://support.google.com/googleplay/answer/113410?hl=tr&ref_topic=3237689

Önceden satın alınmış veya indirilmiş uygulama bulunamıyor

Önceden satın aldığınız bir uygulamayı bulamıyorsanız veya Google Play’de önceden satın aldığınız bir uygulamayı satın almanız isteniyorsa, satın alma işleminizi yaparken kullandığınız hesapta oturum açtığınızdan emin olun.

 1. Google Play Store uygulamasını Google Play Store açın.
 2. Kullanmakta olduğunuz hesabı görmek için Menü simgesine Google Play Store Menu Icon dokunun.
  • Hesap değiştirmek için açılır liste okuna Selector dokunun ve farklı bir hesap seçin.
Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Sipariş işlemleri tamamen Google tarafından yürütülmektedir. Herhangi bir sorun için Satın alma ve indirme başlıklı aşağıdaki Google çözüm sayfasını ziyaret ediniz.

https://support.google.com/googleplay/topic/3364264?hl=tr

 

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Sipariş sistemi tamamen Google tarafından yürütüldüğü için iade işlemleri de yine Google prosedürleriyle gerçekleştirilmektedir ve iade yapılmaktadır. Cenker.com sadece uygulamanın çalışması ve sorunların düzeltilmesi için teknik destek vermektedir.
Eğer memnun kalmadıysanız benim tercihim öncelikle sorun var ise onun çözümüdür. Eğer ekranda bir hata alırsaniz ve hata raporu gonderme secenegi var ise gonderiniz bu raporlar direk bana gelmekte ve sorunun detayı gösterilmektedir.Bunun için yeni güncellemelerde ilgili çalışma yapılır. Eğer çözülemeyecek bir sorun ise alacağım kötu bir intiba ve memnuniyetsizlik yerine size iade etmeyi tercih ederim. Hataları göndermek için cenker@gmail.com adresine email çekebilirsiniz.

En son şahsen bildiğim Google iade prosedürleri şu şekildedir. Eğer bu bilginin yanlış veya düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorsanız bana bildiriniz düzelteyim:

 • Satın alma ve kurulum anından itibaren ilk 2 saat içinde uygulamayı kaldırırsanız Google size iade işlemini başlatır. Google in belirlediği iade süreçleri için tıklayınız
 • Bir uygulamayı satın almanızın veya uygulama içi satın alma işleminizin üzerinden henüz 48 saat geçmediyse Google Play üzerinden geri ödeme isteğinde bulunabilirsiniz.
  1. Bilgisayarınızda, tabletinizde veya telefonunuzda bir web tarayıcısı (Chrome veya Safari gibi) açın.
  2. https://play.google.com/store/account adresini kopyalayıp web tarayıcısının adres çubuğuna yapıştırın.
   • Adresi Google Play Store uygulamasında değil, web tarayıcısında yapıştırdığınızdan emin olun. Google Play Store uygulamasının içinden bir geri ödeme isteğinde bulunamazsınız.
  3. Aşağı kaydırarak “Sipariş Geçmişi”ne gidin ve iade etmek istediğiniz siparişi bulun. Siparişin sağında Diğer Diğer Menüsü simgesini seçin.
  4. Sorun bildir‘i seçin.
  5. Durumunuzu açıklayan seçeneği işaretleyin, formu doldurun ve geri ödeme yapılmasını istediğinizi belirtin.
  6. “Endişelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz” mesajını görürsünüz. Daha sonra, geri ödemenizle ilgili bir e-posta alırsınız.

  Web sitesi üzerinden geri ödeme isteğinde bulunmayla ilgili sorun yaşıyorsanız kararı e-posta yoluyla almak için bu geri ödeme isteği formunu doldurabilirsiniz.

 • Eğer GSM hizmeti ile alınmışsa ilk 17 saati de geçirmiş ise kullanıcı itiraz hakkını kullanıp fatura kesim tarihinden itibaren en geç üç gün içerisinde itirazını bildirmesi gerekiyor.
 • Bunların dışında, Google tarafından size sağlanan sipariş kodunu bana gönderirseniz (cenker@gmail.com) sizin sipariş numarasını sorgulatıp, eğer belirli bir zaman aşımına uğramamışsa CENKER.COM, Google dan iade talebini başlatabilir. 
Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Evet, sipariş yapısı tamamen Google Play Market kontrolü altındadır. Siparişinizi girdiğiniz email adresinden giriş yaptığınız sürece tüm sonrasındaki yüklemeler ve güncellemeler için ek ücret ödemezsiniz. Başka bir deyişle sadece ilk satın aldığınız anda ödeme yaparsınız.

Eğer siparişi ücretsiz sürüm üzerinden yaptıysanız, ücretsiz sürüm otomatik olarak tam sürüme dönüşür. Ayrı uygulama kurmanız gerekmemektedir. Ücretsiz denediğiniz sürümü tekrar kursanız bile otomatik tam sürüme dönüşecektir.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Eğer CEYD-A yı uygulama içinden (Kahvaltı, Öğle Yemeği, Akşam Yemeği) şeklinde satın aldıysanız ayrı bir uygulama (PRO) kurmanıza gerek yoktur. İşlem sonrası kurulu olan reklamlı CEYD-A sürümü tekrar açıldığında reklamdan arındırılmış ve tam sürüm ayarları açık olarak gelecektir. Bu şekilde TAM SÜRÜM e geçmiş olacaksınız. İlerleyen zamanlarda uygulamayı tekrar kurmak isterseniz yine aynı uygulamayı kurarsanız, ikinci açılışta siparişiniz otomatik tespit edilip reklam alanı kapanacak ve tam sürüm ayarları aktive olacaktır.

Kısacası eğer uygulama içinden sipariş verdiyseniz ayrıca PRO sürümü kurmanız gerekmemektedir. Aynı uygulamayı defalarca kurup kaldırabilirsiniz.

Not: Pro ile Tam sürüm arasında teknik açıdan bir fark yoktur.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Satın aldığınız ürünü ilk 2 saat içinde kaldırırsanız Google, bu ürünü yanlışlıkla aldığınızı veya beğenmediğinizi düşünerek size geri ödeme için işlemleri başlatır. Kısaca size ücretinizi geri ödeyerek siparişinizi iptal eder. Bu durumda yeniden kurmak istiyorsanız önceki ücretiniz geri ödeneceği için, doğal olarak ödeme yapmanız gerekmektedir.

Geri ödeme anlık değildir. Kredi kartı için bir kaç iş gününde, telefon hattı ödemesi ise sonraki faturanızda size yansıyabilir.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Sorunlar ve Çözümleri (17)

Artık açılışta konuş derseniz açılışlarda size merhaba diyerek hitap eder. Eğer açılışta konuşma derseniz açılışlarda size merhaba demez

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

CEYD-A’ ya arayanları söylemesi için:

Çağrıları sesli oku

deyiniz. Eğer bu sorunuzu çözmüyorsa bunun bilinen nedenleri aşağıdakiler olabilir.

 1. CEYD-A ayarlarında Telefon görüşmesi bölümünde Sesli Çağrı ayarlarından biri seçilmiş olması gerekmektedir.
 2. Eğer 1.madde seçenekleri seçilmişse ve yine de sesli uyarı almıyorsanız cihazınız eğer çift hatlı ise, uyarılar için sadece bir hattı kullanıp diğerini devre dışı bırakmalısınız.
 3. Sessiz kullanım saatlerini kontrol etmeniz gerekmektedir. Sessiz kullanım saatlerinde CEYD-A sizi rahatsız etmez.
 4. Cihazınızın titreşimde olmadığına emin olunuz ve medya sesini açınız

ÖNEMLİ BİLGİ: GOOGLE PLAY STORE, YENİ YÖNETMELİKLERİ GEREĞİNCE TÜM UYGULAMALARDAKİ ÇAĞRI LOG VE SMS İZİNLERİNİ KULLANAN ÖZELLİKLERİN KALDIRILMASINI İSTEMİŞTİR. CEYD-A, PLATFORMDA DEVAM EDEBİLMEK ADINA BU İZİNLERİ KALDIRMIŞTIR. CEYD-A, PRO SÜRÜMDE GOOGLE’A İZİN FORMU GÖNDEREREK BU İZİNLERİ KULLANMAYA DEVAM ETMEKTEDİR VE ÇAĞRI VE SMS BİLDİRİMLERİ YİNE SESLİ OLARAK OKUNABİLMEKTEDİR.

Konu ile ilgili haber: https://www.webtekno.com/google-in-yeni-play-store-izinleri-sevilen-uygulamalari-hizmet-disi-birakti-h60627.html

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Ceyd-a varolan komutlardan yeni komutlar öğrenen bir yapıdadır . Eğer komut katsayıları yanlış verilmişse veya komut kendine yönlendirilmişse sonsuz döngüye girebilir ve kitlenebilir. Bir örnekle açıklayayım : twitter diye bir komut tanımladıniz ve yönlendirme olarak twitter aç dediniz. Normalde twitter aç komutuna yönlenmesini beklersiniz ama içinde twitter kelimesi geçtiği için eğer yeni komutun katsayısı yüksekse sizin bu yeni komuta yönlenir yani kendine yönlenir ve bir daha yönlenir sonsuza kadar. Çözüm için yeni komutun katsayısı aç komutundan daha düşük olmalıdır. Sorun çözümü için cenker@gmail.com a da email atabilirsiniz

 

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Bu yazı yazıldığında CEYD-A nın anladığı 1000 civarı cümle formatı bulunmakta. Bunları KOMUTLAR diyerek veya ? butonuna basarak öğrenebilirsiniz.
Anlamadığı bir format olduğunda , onu internetten aratıp ansiklopedik bilgi olarak size dönebilir. Yapmanız gereken bilemediği zaman NEDİR demek.

Eğer ona siz öğretmek isterseniz EVET demelisiniz. Bir seferlik ücretsiz kayıt olmalısınız . Bu şekilde kullandığınız cümle formatı ona öğretilebilir.
Bundan sonraki tüm komut eklemeleriniz(öğretmeleriniz) sadece cihazınızda çalışacak şekilde yüklenir. Onaylanırsa tüm cihazlara yayılır. Bu şekilde CEYD-A güçlü bir hazineye dönüşür. Öğrendiklerini ceyd-a.net sitesinden takip edebilirsiniz. Ayrıca kendi öğrettiğiniz komutları yine ceyd-a.net/komutekle sayfasından girebilirsiniz.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Eğer email adresiniz Gmail hesabı ise ve Google hesabınınıza girip Güvenlik ayarlarından 2-adımlı-doğrulama aktif olup olmadığına bakınız. Eğer aktif ise:
Önce Google hesabının güvenlik ayarlarından Uygulamaya özel şifre oluşturunuz. Sonra bu şifreyi kullanarak
Sesli Email Uyarıları yazısındaki adımları uygulayınız.

Alternatif bir yöntem olarak emaillerinizi Bildirim Ayarlarına girip de geldiğinde okutabilirsiniz.

Bildirim Ayarları

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Tabii algılayabilir. Bunun için komut ekle sayfasına gidin. Yeni komut ekleyip, soru kelimelerine napıyon, komut ekleme(yönlendir) alanına ise ne yapıyorsun yazın ve güncelleyin. Artık hem napıyon hem de ne yapıyorsun aynı olarak algılanacaktır.

 

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Aşağıdaki çözümlerden birini deneyebilirsiniz:

 • Cihaz ayarlarında Dil ve Giriş -> Konuşma -> Ses ayarlarında Google seçildiğinden emin olunuz.
 • Cihazda S-voice , başka bir asistan veya Shazam gibi mikrofonu dinleyen bir uygulama aktif halde veya arka planda çalışıyorsa bu hatayı almanız mümkün çünkü, CEYD-A algılama için mikrofona ve Google sunucularına aynı yapıda bağlanmak ister.
  Çözüm olarak böyle bir uygulama var ise devre dışı bırakınız.
 • CEYD-A ayarlarında Konuşma Balonunun seçiniz
 • Bu hata, gürültülü ortamda, cümle sonunu farkedemediği için aralıksız algılama ihtiyacı duyduğundan, dinleme süresi zaman aşımına uğradığında da oluşabilir. Gürültüsüz bir ortam seçiniz.
 • Mikrofon dinlemesinde parazit oluşmuş olabilir. Ortamda uğultu gibi bir ses var ise sessiz bir ortama geçiniz.
Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

1 Yorum – Yorum yapın

Ses algılaması (Sizin sesiniz) ve Sesli konuşma (CEYD-A nın sesi) olarak ses yapısını düşünmek lazım.

Normal kurulumda CEYD-A tüm bu ses yapısını internet kullanarak kendisi ayarlar.

Bunun dışında:
Ses algılaması için muhakkak Google sunucularına bağlanma gereksinimi vardır. Yani internet gereklidir. Eğer internet kullanılmazsa mesajla sesiniz yerine yazı ile komut verilebilir.
Sesli konuşma için ise internet zorunlu değildir. Çevrimdışı TTS ler vardır ve eğer cihazınıza bunlardan birini kurarsanız hem konuşma hızlı cevap verir ve akıcı bir sonuç alırsınız. TTS olarak Svox Leyla kullanabilirsiniz. Kurulumundan sonra dil paketini aktif etmeli ve denemelisiniz.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

CEYD-A nın ses dinleme ve analiz etme modülü Google sunucularına bağlanmakta ve bu yüzden internet bağlantısı gerektirmektedir. Ses ile iletişim kurma yerine mesaj yazarak sorguladığınızda bu bağlantıya gerek yoktur.

Ancak erkek ve kadın sesleri de internet bağlantısı gerektirmektedir. Bunun dışında cihazınızda TTS kurulu ise (örneğin svox leyla,svox cem) internet bağlantısı olmadan konuşma gerçekleşebilmektedir.

Bunun dışında hava durumu, yer bilgisi alma gibi servisler bağlantı gerektirmekte, sohbet komutları ise internet bağlantısı gerektirmemektedir.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

4 Yorum – Yorum yapın

Komut ekleme bir kez kayıt olmak gerektirir. Komut eklemek için kayıt işlemi ücretsizdir. Kendi oluşturacağınız kullanıcı ismi ve şifre gerektirir. Kullanıcı bilgilerinizi cihazdaki CEYD-A ya tanımladığınız için, bu bilgiler komutlarınızın tekrar sizin cihazınıza yüklenebilmesi için gereklidir.

Soruya gelince: Komut ekleme internet sayfası üzerinden yapılır ve CEYD-A gün içinde kullanıcı bilgilerinizle bu bilgileri gün içinde cihaza yükler. Muhtemelen bir sonraki CEYD-A açılışında komutlar cihazınıza yüklenir.

Komutların tanımı da önemlidir. Eğer tanımladığınız komut doğru cevap vermiyorsa şunlara dikkat ediniz:

1) Komut / Cümlenin Türkçe karakter hassasiyeti vardır. Örneğin ağlıyorum ile agliyorum aynı değildir. Komut içinde ağlıyorum kulllanmalısınız.

2) Komut kullandığınız sözün içinde birebir geçmelidir. O sebeple ne kadar kısa ise o kadar sözün içinde geçme olasılığı fazladır. Örnek: bu akşam hava güzel yerine hava güzel komutu tanımlarsanız içerdiği için bugün hava güzel dediğinizde komut devreye girer. Bu akşam hava güzel diye tanımlasaydınız bugün hava güzeli algılamayacaktı.

Komut Ekleme Nasıl Yapılır ?

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Komutlarınız CEYD-A ya profil bilgilerinizin girildiğini varsayarsak, bir sonraki CEYD-A açılışında yüklenir ve sonraki açılışta da devreye geçer (Yani 2. açılış)

Komutlarınızı KOMUTLARIMI YÜKLE diyerek te tekrar manüel yüklemeniz mümkün.
Eğer komutlarınız devreye girmiyorsa

1) komut karakterlerinde bir hata vardır (Örneğin nasilsin yazılmıştır ama sesli okurken nasılsın olarak algılar bu yüzden uyuşmaz. nasılsın olarak komut girilmelidir)

2) komuttaki kelimeler doğrudur ancak katsayısı yeterli değildir ve bu yüzden başka tanımlı bir komut çalışabilir. Örneğin Mehmet kimdir komutu oluşturdunuz ve katsayısına 10 verdiniz. Normalde kimdir komutu sistemde kayıtlıdır ve katsayısı 10 dur. Eğer sistemdeki komut yerine Mehmet kimdir çalışmasını istiyorsanız muhakkak 11 veya üstü değer vermelisiniz. EN KOLAY ÇÖZÜM OLARAK KENDİ KOMUTLARINIZIN KATSAYISINI 15 veya BU SAYININ ÜSTÜNDE YAPINIZ. ÇÜNKÜ SİSTEMDEKİ ŞU AN EN BÜYÜK KATSAYI 14 dür.

3) Eğer komut tanımlarken İngilizce seçilmiş ise o komut sadece İngilizce CEYD-A versiyonuna gönderilmektedir. Eğer Türkçe CEYD-A kullanıyorsanız komutun Türkçe seçilmiş olmasına dikkat ediniz.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Konum Bilgileri Kapalı Hatası:

Bu uyarıyı veya benzer bir uyarıyı alıyorsanız, cihazınızdaki konum bilgileri kapalı olabilir. Ayarı aktive etmek için aşağıdaki gibi CEYD-A ya KONUM AYARLARI deyiniz.

Screenshot_2015-06-26-09-13-32

 

Android sürümünüz ile ilişkili olarak aşağıdaki ekrana benzeyen bir ayar ekranı gelecektir. Aşağıdaki ekran Android 5.1.1 den alınmıştır.
Screenshot_2015-06-26-09-13-06

Mod olarak Yüksek doğruluk seçiniz, diğer Android sürümlerinde benzer ekranda daha hassas sonuçlar vermesi için GPS i aktif etmeniz gerekebilir.
Not: GPS yüksek doğruluk sağladığı için fazla pil tüketebilir. Esasında CEYD-A çok pil tüketiyor olarak görülmesinin en büyük sebeplerinden biri GPS in açık olmasıdır.

Screenshot_2015-06-26-09-13-16

 

Bu aşamadan sonra CEYD-A yı kapatıp açın. NEREDEYİM deyin . Konum bilginizi 15 saniye içinde bulacak ve şehir ve semt bilgilerinizi aklında tutup, VAKİT BİLGİLERİ, HAVA DURUMU bilgileri, EN YAKIN YER, TRAFİK bilgileri gibi komutlarda kullanabilecek.

 

Servis Kotası Aşıldı Hatası:

İYİLEŞTİRME BİLGİSİ: 17.04.2015 TARIHIYLE 17.06.2015 TARİHİNE KADAR KOTA PROBLEMİ AŞILMIŞ VE GÜNLÜK KOTA 100.000 GİBİ YÜKSEK MİKTARA ÇIKARILMIŞTIR. BU RAKAMLA GÜN İÇİNDE BU HATAYI ALMA OLASILIĞI AZALMIŞTIR.

Bina bilgilerini gösteren servis ücretsiz olarak günde belli sayıda hizmet vermekte yani toplamda 10 bin ise yer sorgulayan kişi sayısı 5000 ise ortama kişi başı günde 2 kullanım olabiliyor. Son zamanlarda kullanıcı sayısı beklenildiğinden fazla arttı.
Çözüm olarak , tam sürüm içinde ayrı bir kota oluşturmayı düşünüyorum tam sürüm kullanan nispeten az olduğu için fazla etkilenmeyecek ilk etapta bu durumdan.
Kota gunluktur her gün yenileniyor ama çok sayıda kullanan olduğu için gün içi bitebiliyor
Bunun dışında yer adres bilgisin de belki bir kota yok sadece bina bilgileri çekimlerinde günlük kota mevcut.
Konu ile ilgili çalışmalar devam etmektedir.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Uygulama ücreti sadece bir kez çekilir. Sipariş işlerini tamamen Google yürütmektedir ve aşağıdaki linkte problem olduğunda yardımcı olacak bir yazı bulunmaktadır.

https://support.google.com/googleplay/answer/113410?hl=tr&ref_topic=3237689

Önceden satın alınmış veya indirilmiş uygulama bulunamıyor

Önceden satın aldığınız bir uygulamayı bulamıyorsanız veya Google Play’de önceden satın aldığınız bir uygulamayı satın almanız isteniyorsa, satın alma işleminizi yaparken kullandığınız hesapta oturum açtığınızdan emin olun.

 1. Google Play Store uygulamasını Google Play Store açın.
 2. Kullanmakta olduğunuz hesabı görmek için Menü simgesine Google Play Store Menu Icon dokunun.
  • Hesap değiştirmek için açılır liste okuna Selector dokunun ve farklı bir hesap seçin.
Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Sipariş sistemi tamamen Google tarafından yürütüldüğü için iade işlemleri de yine Google prosedürleriyle gerçekleştirilmektedir ve iade yapılmaktadır. Cenker.com sadece uygulamanın çalışması ve sorunların düzeltilmesi için teknik destek vermektedir.
Eğer memnun kalmadıysanız benim tercihim öncelikle sorun var ise onun çözümüdür. Eğer ekranda bir hata alırsaniz ve hata raporu gonderme secenegi var ise gonderiniz bu raporlar direk bana gelmekte ve sorunun detayı gösterilmektedir.Bunun için yeni güncellemelerde ilgili çalışma yapılır. Eğer çözülemeyecek bir sorun ise alacağım kötu bir intiba ve memnuniyetsizlik yerine size iade etmeyi tercih ederim. Hataları göndermek için cenker@gmail.com adresine email çekebilirsiniz.

En son şahsen bildiğim Google iade prosedürleri şu şekildedir. Eğer bu bilginin yanlış veya düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorsanız bana bildiriniz düzelteyim:

 • Satın alma ve kurulum anından itibaren ilk 2 saat içinde uygulamayı kaldırırsanız Google size iade işlemini başlatır. Google in belirlediği iade süreçleri için tıklayınız
 • Bir uygulamayı satın almanızın veya uygulama içi satın alma işleminizin üzerinden henüz 48 saat geçmediyse Google Play üzerinden geri ödeme isteğinde bulunabilirsiniz.
  1. Bilgisayarınızda, tabletinizde veya telefonunuzda bir web tarayıcısı (Chrome veya Safari gibi) açın.
  2. https://play.google.com/store/account adresini kopyalayıp web tarayıcısının adres çubuğuna yapıştırın.
   • Adresi Google Play Store uygulamasında değil, web tarayıcısında yapıştırdığınızdan emin olun. Google Play Store uygulamasının içinden bir geri ödeme isteğinde bulunamazsınız.
  3. Aşağı kaydırarak “Sipariş Geçmişi”ne gidin ve iade etmek istediğiniz siparişi bulun. Siparişin sağında Diğer Diğer Menüsü simgesini seçin.
  4. Sorun bildir‘i seçin.
  5. Durumunuzu açıklayan seçeneği işaretleyin, formu doldurun ve geri ödeme yapılmasını istediğinizi belirtin.
  6. “Endişelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz” mesajını görürsünüz. Daha sonra, geri ödemenizle ilgili bir e-posta alırsınız.

  Web sitesi üzerinden geri ödeme isteğinde bulunmayla ilgili sorun yaşıyorsanız kararı e-posta yoluyla almak için bu geri ödeme isteği formunu doldurabilirsiniz.

 • Eğer GSM hizmeti ile alınmışsa ilk 17 saati de geçirmiş ise kullanıcı itiraz hakkını kullanıp fatura kesim tarihinden itibaren en geç üç gün içerisinde itirazını bildirmesi gerekiyor.
 • Bunların dışında, Google tarafından size sağlanan sipariş kodunu bana gönderirseniz (cenker@gmail.com) sizin sipariş numarasını sorgulatıp, eğer belirli bir zaman aşımına uğramamışsa CENKER.COM, Google dan iade talebini başlatabilir. 
Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

CEYD-A nın ücretsiz olan sürümü Google Reklam modülü içerdiği için fazla işlemci gücü kullanmaktadır. Bu da pilin daha hızlı tüketilmesine sebep vermektedir. Yapılan testlerde (Samsung Note 2) sadece reklam modülü %20 lere varan işlemci kullanımı oluşturmaktadır. Tam sürüm de reklam modülü olmadığından çözüm olarak tam sürüme de geçebilirsiniz.

Eğer seslenince çalıştır veya arka plan dinleme özelliklerinden biri ayarlardan seçili ise CEYD-A kapalı iken sizin sesleriniz sürekli komut algılayabilmek için analiz edildiği için pil çabuk tüketilir. Buna önlem olarak alternatif bir özellik olan Sadece Sarjda iken seslenince Çalıştır seçilebilir.

Arka plan dinleme ilerleyen Android sürümlerinde (Android 9.0 ve üstü), güvenlik nedeniyle sistem tarafından engellenecektir. Bu sebeple bunun yerine cihazın Orta Tuşuna basıp CEYD-A’ yı aktive etme önerilir.

Ayrıca eğer Hava Durumu, Neredeyim, Nerede, Hız, Vakit Bilgileri gibi yer bilgisi gerektiren komutlar kullanmıyorsanız CEYD-A ayarlarından Konum Bilgisi ve Yer Bildirimleri seçeneklerini kapatabilirsiniz.

Ayrıca telefonun ayarlarından komut servisleri fazla pil tüketebilir. Eğer kullanmıyorsanız onu da kapatabilirsiniz.

Sesli Uygulama Bildirimlerini kapatmak CEYD-A’nın daha az güç harcamasını sağlayacaktır.

Eğer sadece siz istediğiniz zaman, mikrofon tuşa basınca sizi dinlemesini ve cevap vermesini istiyorsanız Sohbet Modunu ayarlardan kapatınız. Bu şekilde sizi sürekli dinlemeyeceği için daha az pil harcayacaktır.

Tüm bu anlatılan ayarları tek seferde yapmak için CEYD-A ayarlarından Çalışma Modu olarak Pil Koruma Modunu seçebilirsiniz

 

 

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

4 Yorum – Yorum yapın

Sorunların %90 ı , http://ceyd-a.net/sss sayfasında çözüme kavuşuyor. Ancak bazı durumlar oluyor ki sorunun tespiti ve çözümünü bulmak zorlaşıyor. Her yeni CEYD-A sürümü, temiz bir kurulumla deneniyor ve hatasız sunulmaya çalışılıyor. Bu sebeple:

* Eğer güncelleme yaptıktan sonra hata alıyorsanız ve sorun belirtilmesine rağmen çözülemiyorsa , mevcut sürümü tamamen kaldırıp yeni versiyonu kurunuz. Bu şekilde çok sayıda sorun çözülmüştür.

* Başka bir çözüm yöntemi, cihazı kapatıp tekrar açmaktır. Çoğu zaman, çalışan uygulamalar zaman içinde belli başlı hatalardan kaynaklı biriken bir kaynak kullanım sorunu oluşturabilir. Bu da diğer uygulamalara yan etki olarak ortaya çıkabilir. İstatistiklere göre cihazı kapatıp tekrar açmak bazı sorunların çözümünü sağlamaktadır.

 

 

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Uygulama Google sunucularından indirilmektedir. Aşağıda bazı Google hatalarının anlamları ve çözümleri bulunmaktadır.

Google Play – Hata 403
Problem

İndirme yapılamıyor. Bu daha çok iki farklı Google hesabı tek bir cihazda kullanıldığı zaman görülen bir sorun.

Çözüm

Google Play Store’a gidin ve hesabınızı doğrulayın. Sorunlu uygulamayı silin. Daha sonra uygulamayı yeniden Google Play Store’dan indirmeyi deneyin.

Google Play – Hata 491
Problem

İndirme ya da güncelleme yapılamıyor.

Çözüm

Google hesabınızı cihazınızın ayarlarından ve Google üzerinden silin. Daha sonra cihazınızı yeniden başlatın ve yeni hesabınızı baştan ekleyin. Daha sonra uygulamalar bölmesine gidip Google hesabınızdaki verileri temizleyin ve durmaya zorlayın.

Google Play – Hata 498
Problem

Google Play Store üzerinden yapılan indirmelerin bölünmesi.

Çözüm

Problem cihazınızın önbelleğinin dolu olması. Gereksiz tüm uygulamaları ve dosyaları silin. Telefonu baştan güvenli modda başlatın. Samsung cihazlar için bu ses kısma, güç ve menü tuşlarına aynı anda basarak yapılabilir. Birçok cihazda da ses kısma ve güç tuşu. Telefonunuzu bu şekilde açmak size daha fazla seçenek sağlayacaktır. Ayarlara girip ön belleği bölmesini seçin. Onaylamak için yeniden güç tuşunu kullanın.

Google Play – Hata 919
Problem

Uygulama çalışıyor fakat açılmıyor.

Çözüm

Cihazınızda hiç yer olmadığı için böyle bir sorunla karşılaşırsınız. Hafızanızda yer açın.

Google Play – Hata 413
Problem

Uygulama indirilemiyor ya da güncellenemiyor. Unutmayın eğer Proxy ayarlarınızı değiştirmişseniz bu da Google Play Store’un işleyişi ile ilgili soruna yol açabilir.

Çözüm

Ayarlar üzerinden Uygulamalar’a girin. Google Hizmetleri’ni seçin ve verileri temizleyip, durdurmaya zorlayın. Aynısını Google Play Store uygulamanıza da uygulayın ve Internet sürücünüzün önbelleğini temizleyin.

Google Play – Hata 923
Problem

İndirme gerçekleşmiyor, Google hesabınızı senkronize ederken sorun çıkıyor ya da hafızanızda yeterli yer yok.

Çözüm

Google hesabınızı ve telefonda yer tutan gereksiz tüm uygulamaları silin. Daha sonra cihazınızı güvenli modda başlatın. Önbellek bölümlendirmeyi seçin ve cihazınızı normal şekilde başlatın. Ardından Google hesabınızı yeniden kurun.

Google Play – Hata 921
Problem

Uygulama indirilemiyor.

Çözüm

Google Play Store uygulamanızın önbelleğini temizleyin. Bu işe yaramazsa verileri de temizleyin fakat bunu yaparken kayıtlı olan Google bilgileriniz ve ayarlarının gideceğini unutmayın. Son çare olarak da Google hesabınızı silin ve cihazı yeniden başlatıp, yeniden girin.

Google Play – Hata 927
Problem

Play Store güncellemesi yapıldığı için uygulama indirilememesi.

Çözüm

Google Play Store güncellemesi bitene kadar bekleyin. Eğer problem devam ediyorsa Uygulamalar üzerinden Google Hizmetler’e girin ve verileri temizleyip, durdurmaya zorlayın. Aynı işlemi Google Play Store uygulamanızda da yapın.

Gördüğünüz gibi aslında tüm problemler benzer sebeplerden ortaya çıkıyor ve çözüm yolları da birbirine benziyor. Eğer yukarı da bahsettiğimiz sorunlardan biri işe yaramaz ise bir diğer çözümü denemenizde sakınca yok. Tek yapmanız gereken verileri silerken ya da fabrika ayarlarına dönerken dikkatli olmak. Bu yüzden öncesinden medya dosyalarınızı, rehberinizi vb. şeyleri yedeklemenizde fayda var.

 

Eğer indiremiyorsanız aşağıdaki linkten destek alabilirsiniz.

https://support.google.com/googleplay/topic/6046226?hl=tr&ref_topic=3365269

https://support.google.com/googleplay/troubleshooter/4592924?hl=tr

 

Ayrıca, kullanıcıların daha önceki benzer durumlardan yaşadıklarına göre cihazı kapatıp tekrar denediğinizde sorun düzeldi bilgisi verilmektedir. Kısaca, indirme işlemi uygulama ile ilişkili değildir.

Bunun dışında uygulama kurulduktan sonra çalışmasıyla ilgili sorunlar için ceyd-a.net/sss sayfasından destek alabilirsiniz.

 

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Tam Sürüm Özellikleri (7)

Google Play Market dışından yüklediğiniz tüm CEYD-A Tam sürüm uygulamaları kopyadır ve yüklenmesi doğru değildir. Bu kopya uygulamalar yapımcı izni olmadan orijinal uygulamanın yapısı değiştirilerek dağıtılmaktadır. Bu kopya uygulamalar içinde sisteminize zararlı kod olabileceği gibi, kullanım sonrası çeşitli sorunlar da oluşabilir. Ayrıca emeğe saygı olarak CEYD-A Tam sürümü Google Play Marketten sadece 10TL vererek almak ve uygulamayı başka ücret vermeden ömür boyu kullanabilmek mümkün iken, bu şekilde cihazınzın güvenirliğini tehlikeye atmak ve yasal olmayan bir durum oluşturmak hem hoş değil hem de mantıklı değil. Hassasiyetiniz için şimdiden teşekkür ederim.

CEYD-A Tam sürüm uygulamayı satın alıp indirebileceğiniz YASAL ve GÜVENİLİR link aşağıdaki gibidir:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cenker.com.yardimciga.app&hl=tr

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Bluetooth Kulaklık ile CEYD-A yı açmak

Tam sürüm kullanıcı iseniz ve bluetooth kulaklık kullanıyorsanız CEYD-A yı kulaklık açıp kapama tuşuna basarak aktive etmek için cihazın aşağıdaki ayarlarının seçili olmasına dikkat ediniz

Google ayarlarında Eller serbest ve alttaki Bluetooth Kulaklık seçeneği seçili olması gerekiyor

Kulaklık açık iken güç tuşuna uzun bastığınızda aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşabilirsiniz. Bu ekranda CEYD-A seçmelisiniz.
Bundan sonra, kulaklığın tuşuna uzun bastığınızda her zaman CEYD-A çalışacaktır.
Not: Eğer aşağıdaki seçim ekranı gelmiyor ise, Google ve Ceyd-a uygulamalarının varsayılanlarını uygulamalardan sıfırlayıp tekrar deneyiniz.

Kulaklık tuşuna uzun basıp kilitli ekranda CEYD-A yı açabilir, konuşabilir yine kulaklıktan cevap alabilirsiniz. Kısacası kulaklık ile CEYD-A kontrolunuz altında. Not: Samsung Buds, TTC Tone Bluetooth kulaklıkları ve Samsung AKG Kablolu kulaklıklarla denenmiştir. Modellere göre değişiklik gösterebilir. CEYD-A v6.2.7.5.GA ile denenmiştir

CEYD-A nın sizi kulaklık üzerinden dinlemesi, ses ve uyarıları kulaklıktan verebilmesi için aşağıdaki ayarı yapmanız gerekiyor.

Ayarlar -> Dinleme Ayarları -> Bluetooth Seçili olmalıİsteğe bağlı olarak eğer 1.seçenekteki kulaklık tuşuna basarak açma çalışmıyor ise kulaklığın ses tuşlarına basarak da açabilmek mümkündür.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Pro Sürüm İndirme Linki 3082 görüntüleme

Eğer siparişi ücretsiz sürüm üzerinden yaptıysanız, ücretsiz sürüm otomatik olarak tam sürüme dönüşür. Ayrı olarak PRO sürüm uygulama kurmanız gerekmemektedir. Ücretsiz denediğiniz sürümü tekrar kursanız bile otomatik tam sürüme dönüşecektir.

Yine de ücretsiz sürümü denemeden kurmak isterseniz Pro sürümü aşağıdaki linkten satın alıp indirebilirsiniz.

Tek bir ödeme çekilir. Aylık veya yıllık değildir. Başka bir ödeme alınmaz.

Siparişler Google kontrolü altında yapılmakta ve aynı Google hesabını kullandığınız sürece telefonunuzu değiştirseniz bile yaptığınız ilk ödeme geçerlidir.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cenker.com.yardimciga.app&hl=tr

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

 • 1
  Share

Detay için

1 Yorum – Yorum yapın

Genelde bir yanlış anlaşılma var: Pro veya Tam sürüm ödemesi bir seferliktir ve neredeyse bir yemek fiyatından daha ucuzdur. Başka deyişle fiyatını baz alırsak neredeyse bir adet yemek ısmarlayarak böylesine güzel bir projeye sahip oluyorsunuz. Ceyda içeriği itibariyle sıradan bir uygulama değil hayatı kolaylaştıran bir projedir. Aslında daha da pahalı olması veya aylık, yıllık ödeme olabilirdi ancak en az bu şekilde ayakta durabiliyor. O da tek başına çabalarla ilerlemesi için yeterli değil aslında. Projeyi hobi amaçlı devam ettirmeseydim seneler önce bu güzel projenin sonlanması gerekirdi. Çünkü kalan masrafları kendim karşılıyorum.
Teşekkür ederim desteğiniz için.
Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

CEYD-A Tam Sürüm sahibi olup, cihazınızın rootlu olması yeterlidir. Rootlu değilse ve uygulamayı siz açtıysanız, uygulamayı kapatma işlemi yapılır. Not: Bazı rootsuz olan bazı cihazlarda uygulama hafızadan kaldırılsa bile arkaplanda kalıntı olarak görüldüğü belirtilmiştir.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

9 Yorum – Yorum yapın

Ücretsiz ile Tam Sürüm altyapısı aynıdır. Ancak tam sürümün ek özellikleri ve kullanım avantajları vardır. Aşağıda Tam Sürüm de olan ancak Ücretsiz sürümde olmayan özelliklerden bazıları bulunmaktadır.

  • Reklam yoktur. Reklam yapısı belirli bir kaynak harcadığı ve yavaşlık oluşturduğu için tam sürümde reklam olmaması bir artıdır. Ayrıca reklam alanı olmadığı için daha geniş kullanım alanı vardır. Bu da daha rahat kullanmanızı sağlar.
   Not: Ücretsiz sürümdeki reklam modülü en az %25 oranında daha fazla işlemci harcadığı için pil kullanımını arttırmaktadır. Bu sebeple reklamsız olan Tam sürümü tercih etmeniz önerilir.
  • HOME tuşu. Seslenince Çalıştır kapalı iken uygulamayı sesle açmaya yarar ama belli bir şarjda tüketir. Bunun yerine cihazın kendi ortadaki tuşuna çift tıklayarak ta uygulamayı açmak tam sürümde mümkündür.
   Ayrıca hiçbir ayar gerektirmeden MENÜ veya HOME tuşuna uzun bastığınızda da CEYD-A açılarak çalışır.
  • Whatsapp Facebook Twitter Skype E-posta bildirimlerinizi geldiği anda size sesli olarak detaylı okuyabilir ve onu sallayınca durabilir. Çevrimdışı ses cihazınızda kurulu olmalı ve CEYD-A ayarlarından seçilmelidir.
  • Cevap bulamazsa alternatif cevaplar arayabilir
  • Telefon çağrılarını sesle açma tam sürümde mevcuttur. Ücretsiz sürümde sadece tuşla açma vardır.
   Çağrı gelince sesle cevapla. AÇ, KAPAT komutları ile elle dokunmadan sesli olarak çağrıya cevap verilir. Bu özellik sistem güvenliği nedeniyle bazı cihaz modelleri ve sistem sürümlerinde çalışmayabilir.
   Ayrıca cihaz sisteminin rootlu veya güvenlik izinlerinin bu özelliği kabul etmesi gerekebilir
  • Tuttuğunuz takımın maçını maç gününde hatırlatma olarak alma ve maç sırasında gol atıldığında CEYD-A nın maç skorunu ve detayları size canlı hatırlatması.
  • Panik Sözü özelliği yeni Google İzin Politikaları Gereğince Google Play den indirilebilen uygulamada artık çalışmamaktadır. (10.02.2019)
   Panik sesi tanımlayarak, gasp gibi yardım istediğiniz bir anda tanımladığınız sözü sesli söylediğinizde CEYD-A nın önceden tanımladığınız yakınınıza yer bilginizi ve yardım isteğinizi SMS ile göndermesi
 • Tablet veya geniş ekran var ise yatay ekran döndürme tam sürümde işinize yarayacaktır.
 • CEYD-A kapalı iken sesli olarak başka uygulamayı kapatmak tam sürümde mevcuttur. Bu özellik, rootlu cihaz gerektirebilir. Bazı cihazlarda çalışmayabilir.
 • Çağrı sırasında arayan isminin tekrarlanarak söylenebilmesi
 • Web sitesi üzerinden, nerede olursanız olun, mikrofon kullanmadan, CEYD-A ya uzaktan mesaj göndererek işlem yaptırma
 • Kulaklık medya tuşuna basınca CEYD-A uyansın, Kulaklık mikrofonu ile CEYD-A ile iletişim kurma
 • Cihaz uykuda iken CEYD-A nın ekranı açmadan cevap verebilmesi : UYANMADAN CEVAP VER özelliği
 • Sesli Aktivasyon ile ses yapısına müdahele etmeden HEY CEYDA dediğinizde uygulamanın açılıp sizden komut beklemesi
 • Gelen çağrıya göre farklı uyarı seslendirmeleri. Örneğin SİZİ PATRON ARIYOR gibi
 • Rehberdeki kişiyi DİREK ARA, CEPTEN ARA, EVDEN ARA, İŞTEN ARA komutları
 • Benzer Komut Önerileri Sunar.
 • Duvar kağıdınızı Arka planı olarak ayarlar.
 • Arka planda,sorulara yarı saydam ekranda açılarak cevap verir sonrasında kapanır
  Bu özellik güvenlik kısıtlaması nedeniyle bazı Android sürümlerinde çalışmayabilir.
 • Konuşma seslerinin hızı ayarlanabilir.
 • Konuşma seslerinin kalitesi ayarlanabilir. VASAT ile daha az internet kotası harcanır ve cevap daha hızlı gelir, EN İYİ ile konuşma sesi en iyi düzeydedir.
 • EKRANI KİLİTLE komutu ile ekran kapatılıp kilitlenebilir.
 • HIZLI OKU komutu ile konuşma daha hızlı okunur.
 • YAVAŞ OKU komutu ile konuşma daha yavaş okunur.
 • Arka planda iken (UYGULAMA İSMİ) KAPAT komutu ile açık olan veya ekranda çalışan uygulama kapatılır. Bu özellik, rootlu cihaz gerektirebilir. Bazı cihazlarda çalışmayabilir.
 • FACEBOOK PAYLAŞ komutu ile durum güncellemesi sesli yapılabilir.
 • Cihazı tuttuğunuz yönün ne olduğunu bildirme. Kuzey, Güney doğu vs.
 • Gelen cevapsız çağrıyı CEVAP VER diyerek hızlı olarak dönüş yapabilme
 • Konuşmanızı yanlış anlarsa DÜZELT butonuna basıldığında anladığı alternatif cümleleri seçebilme.
 • Bundan sonra eklenecek yeni özelliklerin bazıları sadece tam sürümde mevcut olabilecektir. Bir çoğu yine ücretsiz sürümde de olacaktır.
 • Belki de en önemlisi: hem ücretsiz hem de tam sürümdeki güncellemelerin devamı için maddi desteğe ihtiyaç vardır. CEYD-A kapasitesi günden günde artmakta ve bunu taşıyabilen alt yapının sürekliliğini sağlamak gereklidir.

  ÖNEMLİ BİLGİ: GOOGLE PLAY STORE, YENİ YÖNETMELİKLERİ GEREĞİNCE TÜM UYGULAMALARDAKİ ÇAĞRI LOG VE SMS İZİNLERİNİ KULLANAN ÖZELLİKLERİN KALDIRILMASINI İSTEMİŞTİR. CEYD-A, PLATFORMDA DEVAM EDEBİLMEK ADINA BU İZİNLERİ KALDIRMIŞTIR. CEYD-A, PRO SÜRÜMDE GOOGLE’A İZİN FORMU GÖNDEREREK BU İZİNLERİ KULLANMAYA DEVAM ETMEKTEDİR VE ÇAĞRI VE SMS BİLDİRİMLERİ YİNE SESLİ OLARAK OKUNABİLMEKTEDİR.Konu ile ilgili haber: https://www.webtekno.com/google-in-yeni-play-store-izinleri-sevilen-uygulamalari-hizmet-disi-birakti-h60627.html
Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

11 Yorum – Yorum yapın

Tam Sürüm genelde haftada bir kez güncellenmektedir. Ancak bu bir hafta içinde sürekli güncellemeler yapılmakta ve test için kullanıcılara yenilikler önceden sunulmaktadır.

Eğer siz de Tam sürüm kullanıcısı iseniz, sipariş kodunuzla birlikte destek@web.ceyd-a.com adresine istek emaili atarsanız, her gün yenilenen test sürümlerini ilk deneyenler arasına girebilirsiniz.

Tam Sürüm Test Programı Linki:

https://play.google.com/apps/testing/com.cenker.com.yardimciga.app/

 

 

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Ücretsiz Sürüm Özellikleri (1)

Bu yazı yazıldığında CEYD-A nın anladığı 1000 civarı cümle formatı bulunmakta. Bunları KOMUTLAR diyerek veya ? butonuna basarak öğrenebilirsiniz.
Anlamadığı bir format olduğunda , onu internetten aratıp ansiklopedik bilgi olarak size dönebilir. Yapmanız gereken bilemediği zaman NEDİR demek.

Eğer ona siz öğretmek isterseniz EVET demelisiniz. Bir seferlik ücretsiz kayıt olmalısınız . Bu şekilde kullandığınız cümle formatı ona öğretilebilir.
Bundan sonraki tüm komut eklemeleriniz(öğretmeleriniz) sadece cihazınızda çalışacak şekilde yüklenir. Onaylanırsa tüm cihazlara yayılır. Bu şekilde CEYD-A güçlü bir hazineye dönüşür. Öğrendiklerini ceyd-a.net sitesinden takip edebilirsiniz. Ayrıca kendi öğrettiğiniz komutları yine ceyd-a.net/komutekle sayfasından girebilirsiniz.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Yükleme Sorunları (5)

403 Yükleme Hatası 434 görüntüleme

Yükleme hataları Google Play kaynaklıdır. 403 hatası için aşağıdakileri uygulayınız.

 • Play Store uygulamasına giriş yapın ve sol üst kısımdaki simgeye dokunarak sol menüyü açın.
 • Menüden “Ayarlar” sekmesine dokunun.
 • “Ayarlar”dan üst kısımlardaki “Yerel Arama Geçmişini temizle”ye dokunun.
 • Bu işlem yüklediğiniz uygulamalara zarar vermez, sadece daha önce ismiyle aradığınız uygulamaların log kaydını siler.
 • Size sorun çıkartan uygulamayı tekrar yüklemeyi / güncellemeyi deneyin.
Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

489 Yükleme Hatası 2057 görüntüleme

Merhaba sorun Google Play uygulaması kaynaklıdır. Google dan arama yaparsanız konu çözümü ile ilgili bir çok yardımcı yorum da bulabilirsiniz. En yakın çözüm şudur:
Play store ‘ dan bir uygulama indirmeye kalkarken eğer “bir hata nedeniyle indirilemedi hata kodu 489” hatası alıyorsanız aşağı da ki çözümleri deneyebilirsiniz.

Çözüm 1)

Mobil cihazınızdan Ayarlar >> Hesaplar >> Google kısmına gelip hesabınızı kaldırıp geri ekleyin.

Çözüm 2)

Mobil cihazınızdan Ayarlar >> Uygulamalar kısmına gelin.
Sağa doğru kaydırarak Tümü(Hepsi) sekmesine basın.
Buradan Google Play Store, Google Play Hizmetleri, İndirme Yöneticisi,Yapılandırma Ajanı uygulamalarına tek tek tıklayarak verileri ve önbelliği sil tuşlarına basın.
Daha sonra cihazınızı yeniden başlatarak uygulamayı indirebilirsiniz.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Son haftalarda CEYD-A kullanıcı sayısı 10 binden 250 bine kadar ulaştı ve bu sayı hergün hızlı bir şekilde artıyor. Komut ekleme yapısı sunucu bazlı çalıştığı için yoğun saatlerde bu hatayı veya benzer bir hatayı almanız mümkün. Bu gibi durumda 02.00 – 19.00 arasında sunucu trafiğinin daha az olduğu saatlerde denemenizi rica ederim.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

924 Yükleme Hatası 5833 görüntüleme

Daha önce yarıda kesilen ya da hatalı indirilen uygulamalardan kaynaklanan Google Play Store 924 hatasının çözümü için;

 • Telefon menüsünden AYARLAR sayfasına gidin.
 • Açılan menüden UYGULAMALAR kısmına girin.
 • Alt kısımlardan Google Play Store uygulamasını bulun ve açın.
 • Açılan Menünden Ön belleği temizle seçeneğine dokunun
Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın

Eğer CEYD-A yı uygulama içinden (Kahvaltı, Öğle Yemeği, Akşam Yemeği) şeklinde satın aldıysanız ayrı bir uygulama (PRO) kurmanıza gerek yoktur. İşlem sonrası kurulu olan reklamlı CEYD-A sürümü tekrar açıldığında reklamdan arındırılmış ve tam sürüm ayarları açık olarak gelecektir. Bu şekilde TAM SÜRÜM e geçmiş olacaksınız. İlerleyen zamanlarda uygulamayı tekrar kurmak isterseniz yine aynı uygulamayı kurarsanız, ikinci açılışta siparişiniz otomatik tespit edilip reklam alanı kapanacak ve tam sürüm ayarları aktive olacaktır.

Kısacası eğer uygulama içinden sipariş verdiyseniz ayrıca PRO sürümü kurmanız gerekmemektedir. Aynı uygulamayı defalarca kurup kaldırabilirsiniz.

Not: Pro ile Tam sürüm arasında teknik açıdan bir fark yoktur.

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerin

Detay için

0 Yorum – Yorum yapın